4 лікарські рослини, які ростуть прямо у вашому саду: їх варто засушити і заощадити на аптечці

Багато садових рослини володіють поживними речовинами для організму та чудовим ароматом. Відвари з них допомагають холодною зимою розслабитися, поліпшити сон чи загальне самопочуття. Розповідаємо, що це за рослини.

Орегано 

Ще одна назва цієї рослини — материнка. Вона не тільки має привабливий аромат, а й чудово підходить до м’ясних страв. Якщо засушити цю рослину на зиму, то можна приготувати трав’яний чай, який м’яко виводить мокроту під час застуди. До того ж, ця рослина містить вітамін С та цінні ефірні олії. Щоб зберегти такий вітамінний пучок на зиму, достатньо висушити рослину на сонці і тримати в картонній коробці подалі від інших зборів.  

Котовник 

Ще одна назва цієї рослини — котяча м’ята. Це чудовий засіб проти кашлю та високої температури, тому досить часто його застосовують при застудах.  

Коли ця рослина вже досить зріла, варто зрізати пагони та скрутити у віники. Далі підвісьте рослинну суцвіттям вниз в сухому і темному місці, адже при яскравому сонці котовник може втратити всі свої цілющі властивості.  

Лікарські рослини в саду

М’ята 

Зазвичай садівники вирощують лише три види м’яти: перцеву, лимонну (вона ж меліса) і ментолову. Перцову м’яту часто додають до м’ясних страв, вона наділяє їх чудовим ароматом, а з іншою п’ють смачний чай. Ця рослина надзвичайно корисна, її застосовують як антисептик, адже вона зменшує больові відчуття. До того ж, аромат ментоловою м’яти допомагає справлятися із запаленням органів дихання.  

Щоб засушити м’яту на зиму, варто обрізати листя, видалити весь бруд та вологу і накривають сухим рушником. В жодному разі не сушіть її на сонці, адже всі корисні ефірні олії з м’яти випаруються.  

Ревінь 

Ревінь зазвичай росте як бур’ян, Але його використовують в кулінарії і медичних цілях. Адже висушений корінь рослини має жарознижувальну, а також проносну дію. 

Стебла ревеню можна зберігати в сирому, висушеному або замороженому вигляді. Але найкраще висушувати цілі частини рослини та зберігати в такому вигляді.  

Схожі статті

3 чарівні багаторічники для ледачого саду: посадили раз і назавжди, а краса надворі неймовірна

Не всім квітам потрібен постійний догляд. Розповідаємо вам про багаторічники, які можна висадити у себе в подвір'ї і забути, аж допоки вони не почнуть тішити розкішним цвітінням.

Городники Полтавщини потребують цих томатів як повітря: 5 сортів, які ростуть краще за всі інші

Розповідаємо у нашому матеріалі, на які сорти помідорів варто звернути городникам, що проживають на Полтавщині. Вже зараз можна активно робити розсаду.

Більше не сію огірки навмання: розділила грядку на 3 частини й перевірила, як краще за все

Щоб ніколи не думати, чи буде на городі врожай огірків, радимо спробувати цей метод посіву, який обов'язково вам прийдеться до душі. В чому він полягає?

Ці 3 процедури – обовʼязкові для туї: ніякого пожовтіння, а шикарна та пишна крона гарантована

Туя – вічнозелене дерево, яка при правильному догляді буде радувати око насичено-зеленим кольором. Як захистити тую від пожовтіння – розповідає "Сенсація".

Вони дійсно дають результат: 5 народних підживлень для саду та городу, які пройшли перевірку

Більшість народних добрив, які колись икористовували наші бабусі, виявилися абсолютно марними, але тільки не ці п'ять, які справді дають результат.

Коли варто сіяти буряк у квітні? Городники розповіли про 3 найважливіші фактори

Погода та стан ґрунту — дрібниці, на які не всі зважають. А потім дивуються, чому буряк не зійшов. Є 3 речі, про які варто подумати перед посадкою, щоб потім не кусати лікті.