Що потрібно зробити з виноградом уже в жовтні: 5 важливих справ

Досвідчені садівники знають, що основу під наступний урожай винограду закладають уже цієї осені. Виноград, як ніяка інша рослина, хоче, щоб про неї подбали. Тоді вона щедро віддячить господареві.

Спеціалісти стверджують, що потрібно зробити 5 важливих справ і ваш успіх буде забезпечений.

1.Вчасно зібрати урожай

Урожай винограду збирають по мірі дозрівання. Якщо ще є недозрілі грона, а погода різко погіршилася, то потрібно їх зірвати і розвішати на горищі.

2. Здійснити обприскування від шкідників

Восени добре виноградну лозу від шкідників обробити розчином мідного купоросу з розрахунку 100г порошку на 10л води. Обприскування найкраще робити пульверзатором.

Обрізка винограду восени

3. Здійснити ґрунтовний полив

Після того як здійснили обрізку, потрібно на зиму інтенсивно полити виноград. Причому, 50л води під кущ буде зовсім небагато. Для цього, під час перекопування ґрунту навкруги кореня, акуратно, щоб його не пошкодити, викопують глибші рівчаки, в які потім можна порціями підливати воду. А лоза сама собі візьме скільки їй потрібно.

4. Провести підживлення

Підживити лозу найкраще органічними добривами з додаванням деревного попелу. Найкраще біля самої основи замульчувати ґрунт перепрілим гноєм чи компомтом.

5. Здійснити обрізку

Обрізка проводиться через кілька тижнів після того як опаде листя. Раніше робити це не рекомендовано, оскільки в пагонах відбуваються процеси фотосинтезу. Але обов’язково зробити це до перших морозів, інакше лоза зробиться крихкою і буде ламатися.

Під час обрізки видаляються усі старі і хворі пагони, які відразу ж потрібно спалити, бо там можуть бути шкідники. Залишаються лише молоді і здорові пагони.

Вкривати виноград на зиму потрібно не завжди. А в помірному кліматі, де зими досить вологі і теплі виноград добре зимує взагалі без укриття. Потрібно тільки подбати про його корінь.

Для цього, дочекавшись, коли пройдуть перші заморозки, щоб лоза загартувалася, добре прикидати коріння деревною тирсою або ж землею з піском.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?