Як правильно доглядати за орхідеєю

Багато господинь вирощують орхідею у себе дома і є ті, хто задається питання, як правильно їх вирощувати, щоб рослина красиво і пишно цвіла. Розповідаємо всі секрети догляду за орхідеєю.

Які умови любить орхідея 

Вважають, що краще не потрібно ставити орхідею в спальній кімнаті, адже з енергетичної точки зору, ці рослини можуть відбирати енергію у свого господаря. Особливо у нічний час. Крім того, фахівці у цій області не радять розводити занадто багато рослин. Вирощувати їх краще на балконі або коридорі. До того ж, вони не люблять занадто яскраве світло і повну темряву. Крім того, рослину неможна ставити на протягах і біля батареї.  

Як правильно пересаджувати орхідею 

Пересаджувати цю рослину можна 1 раз на 1-2 роки. Ідеальний час для пересадки — весна. Для цього потрібно дуже обережно дістати рослину з корінням, не пошкодивши його. Можливо для цього навіть доведеться розбити горщик. Далі промийте, підсушіть і видаліть гниле коріння, а зрізи змажте активованим вугіллям або корицею.  

Орхідея

Який ґрунт і скільки води потрібно рослині 

Звичайний ґрунт не підходить для орхідей. Краще купувати спеціальний або готувати його самостійно. Для цього потрібно подрібнена кора сосни, осики, дуба і подрібнені корені папороті, деревне вугілля. До того ж, кору дерева варто прокип’ятити, щоб вбити всі бактерії.  

Орхідея живе за принципом — краще недолити, ніж перелити. Воду потрібно використовувати виключно теплу і поливати 3 рази на тиждень. Особливу увагу приділити періоду цвітінню.  

Правила догляду за орхідеєю не складні, але вимагають сурової дисципліни. Слідкуючи за ними, рослина віддячить вас пишним і красивим цвітінням. 

Схожі статті

Чудові сусіди для овочів та інші переваги чорнобривців на городі: усі секрети помаранчевої квітки

Змішані посадки на домашньому городі несуть в собі особливий сенс. Кожна рослина виконує в них свою роль. Редакція "Сенсації" дізналась, які переваги має посів на ділянці квітів чорнобривців.

Цінне добриво зі шкаралупи волоського горіха: ось чому її не можна викидати — для городу це скарб

Якщо у вас після чищення горіхів залишаються відходи у вигляді твердої шкаралупи — не поспішайте їх викидати. Цей матеріал буде цінним для городу і стане чудовим добривом.

Різдвяний кактус взимку заквітне, як шалений: треба лише з температурою та світлом “погратись”

Різдвяний кактус або різдвяник чи шлюмбергера — декоративна рослина, яку часто можна зустріти в будинках. Він може пишно квітнути, але за умови правильного догляду.

Це сміття захистить майбутній урожай від хвороб та шкідників: покладіть до лунки з картоплею

До нового посадкового сезону ще кілька місяців, але подумати про те, як подвоїти чи потроїти врожай картоплі можна вже зараз. Збережіть це до весни.

Ці 5 речей у домі “здешевлюють” будь-яку господиню: гості звертають на це увагу одразу

Якщо ви маєте ці 5 речей у вашому будинку, то ви автоматично "падаєте в очах" ваших гостей і не тільки, як гарна господиня: що на що краще замінити?

Володимир Ярославський розповів, що робити, щоб нічого не прилипало до пательні: є один спосіб

Суддя "МастерШеф" Володимир Ярославський показав лайфхак того, як готувати їжу так, щоб вона не прилипала навіть до сталевої пательні. Є один простий і надійний метод для цього.