Можна починати вже зараз: посійте баклажани на розсаду в ці дати – урожай дійсно здивує

Баклажани не будуть гіркими, а кущі виростуть міцними і врожайними, якщо сіяти овочі на розсаду згідно посадковому календарю. В нашому матеріалі розкриваємо дати.

Баклажани — вельми непростий у вирощуванні овоч. Справа в тому, що він набагато примхливіший за ті ж самі кабачки, помідори або огірки.

Ця рослина негативно реагує на перепади температури, протяги, легко заражається хворобами, її люблять шкідники, у тому числі колорадський жук, вона швидко гине на спеці і не витримує прямих сонячних променів влітку. І так само баклажан не любить конкурувати з іншими жителями городу.

Але якщо надати баклажанам хороший догляд, вони віддячать багатим врожаєм. І такий врожай придбати на ринку не можна.

Дачники розповіли, коли можна посіяти баклажани на розсаду

Коли треба садити баклажани на розсаду у 2025 році
Дачники розповіли, коли можна посіяти баклажани на розсаду

Найпершим правильним кроком на шляху до омріяних баклажанів з власного городу є дотримання посадкового календаря. Висадіть насіння у правильний час для того, аби отримати максимальну користь зі своєї праці у ґрунті.

Так, на півночі України баклажани слід сіяти лише на початку березня. А от південні регіони можуть собі дозволити вирощувати даний овоч вже з кінця січня та початку лютого. Так само в центральній Україні та на сході розсаду можна почати готувати вже на початку чи в середині лютого. І лише на заході за дану задачу можна взятися лише наприкінці березня або взагалі на початку квітня в залежності від погодних прогнозів.

Нагадуємо, що баклажани також відрізняються своєю примхливістю у період розвитку розсади. Рослинки не можна ставити на підвіконня, так як вони можуть загинути через нестабільну температуру, а також можуть відреагувати на протяг.

Найкращим варіантом буде посадити баклажани, поставити розсаду у темному місці, а потім вирощувати їх за допомогою фітолампи.

У цей період також можна використовувати різні препарати, які допомагають активно розвиватися кореневій системі. Найбанальніший із таких препаратів — корневін.

Схожі статті

Ваш сад може захистити себе сам, але якщо правильно підібрати рослини: ці 3 – найкращі

Інколи немає потреби водити хороводи навколо свого саду, адже він, як самостійна екосистема може подбати про себе. Головне – знати, чим її наповнити.

Після візиту до косметолога не виходжу на вулицю без SPF: важливий для жінок будь-якого віку

Захист шкіри від сонячного випромінювання - не просто косметична примха, а необхідність, особливо для жінок. Сонячні промені впливають на шкіру щодня, навіть коли небо здається похмурим.

Розкішний заміський маєток біля Києва: 48-річна Олена Кравець показала, як виглядає її будинок

Родинне гніздечко артистки "Кварталу-95" Олени Кравець розташоване неподалік від Києва. В оселі зроблений гарний ремонт і багато світла. Пропонуємо читачам подивитись, як виглядає маєток зірки.

Сину 3 місяці, а він вже генеральний директор: Остапчук показав фото Тимофія “на паспорт”

Український шоумен Володимир Остапчук показав перше фото на паспорт свого новонародженого сина Тимофія. Наймиліший кадр цього дня дивіться в матеріалі, який підготувала редакція "Сенсації".

10 мл на відро і колорадського жука як вітром здує: простий засіб і на городі майже стерильно

Колорадський жук завжди стає серйозною перешкодою на шляху до бажаного врожаю, але перемогти його можна, і доволі простими методами. Розповідаємо як саме.

Полякова показала, як прикрасила ялинку: без іграшок, але така яскрава, що ДТЕК не оцінить

Оля Полякова похвалилася своєю новорічною ялинкою, на якій не було жодної іграшки. Як і де збирається відзначати Новий 2025 зіркова співачка?