Фільми про українських військових, які змінять ваше уявлення про війну

У світлі останніх подій фільми про війну останнім часом стали особливо популярними.

14 жовтня Україна відзначає одразу кілька свят, серед них і День захисника України. У зв’язку з цим пропонуємо переглянути фільми, присвячені боротьбі нашої країни за незалежність.

Перший фільм, який варто переглянути називається “Черкаси”. Він заснований на реальних подіях і розповідає про початок окупації Криму у 2014 році. У той час у проводяться військові навчання і всі українські кораблі розташовуються в бухті озера Донузлав. Тоді на Кримський півострів приходять “зелені чоловічки” і всі кораблі здалися російському флоту. Лише командування корабля “Черкаси” вирішило протистояти окупантам.

Військовим консультантом фільму був командир корабля “Черкаси” Юрій Федаш, якого ц стрічці зіграв учасник АТО Роман Семисал. Саме Юрій Федиш наполіг на включенні у фільм сцени допомоги кримських татар українським військовим.

У стрічці була лише одна заміна – замість військового судна у кінокартині знявся буксир “Корець”, оскільки на момент зйомок корабель був захоплений російськими військами. Частина екіпажу буксира брала участь у зйомках масових сцен. Також у фільмі знялися 3 членів екіпажу “Черкас”.

Кадр з кінокартини "Черкаси"
Кадр з кінокартини “Черкаси”

Наступний фільм для перегляду “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”, більше відомий як “Іловайськ”. Цей фільм, як і попередній, знятий на основі реальних подій і за участю реальних людей. В основі сценарію картини, який написав Михайло Бриних, лежать історії ветеранів-добровольців. Роль командира штурмової групи Бішута виконав сам Тарас Констанчук (до речі, це його позивний), а до знімальної групи входили як професійні актори, так і учасники подій 2014 року. Щоб передати атмосферу максимально правдиво, ветерани самі навчали колег користуватися зброєю і розповідали як з нею правильно поводитися.

Кадр з кінофільму "Іловайськ 2014"
Кадр з кінофільму “Іловайськ 2014”

Останній фільм у огляді – неполіткоректна комедія “Наші котики”. Події стрічки відбуваються у тому ж 2014 році на початку українсько-російської війни. У центрі картини історія трьох бійців АТО актора, інженера, футбольного тренера, продавця квітів і журналістки, яка приєднується до четвірки чоловіків. Вони нічого не знають про військову справу, не орієнтуються на місцевості, не завжди розуміють вказівки командування і постійно потрапляють у різні кумедні історії. Але саме така поведінка призводить до того, що вони зривають добре сплановану операцію ворога.

Це лише частина фільмів на військову тематику, але всі вони основані на реальних подіях, а у зйомках брали участь реальні бійці АТО.

Схожі статті

Ваш сад може захистити себе сам, але якщо правильно підібрати рослини: ці 3 – найкращі

Інколи немає потреби водити хороводи навколо свого саду, адже він, як самостійна екосистема може подбати про себе. Головне – знати, чим її наповнити.

Після візиту до косметолога не виходжу на вулицю без SPF: важливий для жінок будь-якого віку

Захист шкіри від сонячного випромінювання - не просто косметична примха, а необхідність, особливо для жінок. Сонячні промені впливають на шкіру щодня, навіть коли небо здається похмурим.

Розкішний заміський маєток біля Києва: 48-річна Олена Кравець показала, як виглядає її будинок

Родинне гніздечко артистки "Кварталу-95" Олени Кравець розташоване неподалік від Києва. В оселі зроблений гарний ремонт і багато світла. Пропонуємо читачам подивитись, як виглядає маєток зірки.

Сину 3 місяці, а він вже генеральний директор: Остапчук показав фото Тимофія “на паспорт”

Український шоумен Володимир Остапчук показав перше фото на паспорт свого новонародженого сина Тимофія. Наймиліший кадр цього дня дивіться в матеріалі, який підготувала редакція "Сенсації".

10 мл на відро і колорадського жука як вітром здує: простий засіб і на городі майже стерильно

Колорадський жук завжди стає серйозною перешкодою на шляху до бажаного врожаю, але перемогти його можна, і доволі простими методами. Розповідаємо як саме.

Можна починати вже зараз: посійте баклажани на розсаду в ці дати – урожай дійсно здивує

Баклажани не будуть гіркими, а кущі виростуть міцними і врожайними, якщо сіяти овочі на розсаду згідно посадковому календарю. В нашому матеріалі розкриваємо дати.