Categories Новини

Налаштовуємо свій біоритмічний годинник на переведення часу

Щороку у останню неділю жовтня Україна переходить на зимовий час. При цьому стрілки годинника переводимо на одну годину назад. Цьогоріч це зробимо у ніч на 25 жовтня.

Ідея поекспериментувати з часом вперше прозвучала з уст засновників США Бенджаміна Франкліна. Потім реформу активно підтримував Уїнстон Черчілль.

На початку XX сторіччя переведення часу здійснили у Німечині і Астро-Угорщині, далі – у країнах Європи. Росія також підтримала реформу після революції.

В Україні час почали переводити з початком здобуття незалежності, 1996 року.

Втім, за останній десяток років знайшлося багато критиків, які наполягали на відміні постанови Кабміну від 1996 року. Мотивували тим, що переведення часу завдає більше шкоди, ніж користі: у людей загострюються хронічні хвороби, вони довго адаптуються і переживають додатковий стрес. А тому, збільшення світлового дня непотрібне, бо цю зекономлену годину все одно ніхто ефективно не використовує. До обговорення долучилися активно й медики. Проте, бурхливі ​​дискусії в суспільстві ні до чого не привели і все залишилося без змін.

 

Осінній сон

 

То ж, маємо ще місяць, щоб звикнутися з думкою про те, що час буде переведено. Тішить те, що на зимовий час переходити приємніше, бо прокидатися можна буде на годину пізніше.

 

Share