У більшості людей шерпи асоціюються зі сходженням на Еверест. Вони несуть речі мандрівників, показують дорогу і понад 100 років вони немінні помічники у сходженні на легендарний 8-тисячник.
Шерпи неймовірно сильні і витривалі. Оскільки в регіонах їх проживання роботи мало або вона відсутня, заробляють ці люди тим, що працюють у таборах на шляху до Евересту.
Ці люди здатні нести досить важкі речі незалежно від того чоловік це чи жінка. При цьому вони з легкістю долають великі відстані.
Якщо для європейця підйом на Еверест може займати кілька тижнів, то шерпи можуть дійти на вершину і спуститися за кілька днів. Вони швидко адаптуються до перепадів висоти і зміни тиску.
Проте маючи великий багаж знань про гори, шерпи нерідко гинуть, прокладаючи маршрути для європейців. У поселеннях ледь чи не в кожній сім’ї є родичі, які загинули на схилах Евересту. При цьому туристи не бачать цих трагедій. Єдиною людиною, яка бачила трагедію родини шерпи, була американська альпіністка Меліса Арно.
Сучасним рекордсменом серед шерпів з кількості сходжень на Еверест вважається 49-річний Камі Ріта. Він живе в Непалі і на його рахунку 24 сходження на 8-тисячник. Навіть ставши героєм, чоловік каже, що не планує полишати роботу гідом.
Нагадаємо, що під час поїздки до непалу з нащадками відомого шерпи зустрівся Дмитро Комаров. Ведучий отримав у подарунок окуляри відомого шерпи, в яких виклав фото у своєму інстаграмі і поділився історією підкорення Евересту.
https://www.instagram.com/accounts/login/?next=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FCAyPyzlpIb7%2F&is_from_rle