Шерпи – витривалі жителі Непалу

Одним з найвідоміших шерпів був Наргія Тенсінг. Він разом з Едмундом Гіларі у 1953 році піднявся на вершину Евересту.

У більшості людей шерпи асоціюються зі сходженням на Еверест. Вони несуть речі мандрівників, показують дорогу і понад 100 років вони немінні помічники у сходженні на легендарний 8-тисячник.

Перші підкорювачі Евересту. Едмунд Гілларі і Норгія Тенцінг
Перші підкорювачі Евересту. Едмунд Гілларі і Норгія Тенцінг

Шерпи неймовірно сильні і витривалі. Оскільки в регіонах їх проживання роботи мало або вона відсутня, заробляють ці люди тим, що працюють у таборах на шляху до Евересту.

Ці люди здатні нести досить важкі речі незалежно від того чоловік це чи жінка. При цьому вони з легкістю долають великі відстані.

Якщо для європейця підйом на Еверест може займати кілька тижнів, то шерпи можуть дійти на вершину і спуститися за кілька днів. Вони швидко адаптуються до перепадів висоти і зміни тиску.

Проте маючи великий багаж знань про гори, шерпи нерідко гинуть, прокладаючи маршрути для європейців. У поселеннях ледь чи не в кожній сім’ї є родичі, які загинули на схилах Евересту. При цьому туристи не бачать цих трагедій. Єдиною людиною, яка бачила трагедію родини шерпи, була американська альпіністка Меліса Арно.

Сучасним рекордсменом серед шерпів з кількості сходжень на Еверест вважається 49-річний Камі Ріта. Він живе в Непалі і на його рахунку 24 сходження на 8-тисячник. Навіть ставши героєм, чоловік каже, що не планує полишати роботу гідом.

Нагадаємо, що під час поїздки до непалу з нащадками відомого шерпи зустрівся Дмитро Комаров. Ведучий отримав у подарунок окуляри відомого шерпи, в яких виклав фото у своєму інстаграмі і поділився історією підкорення Евересту.

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fp%2FCAyPyzlpIb7%2F&is_from_rle

 

Схожі статті

Як стати ідеальним кандидатом і отримати візу в США: 5 порад, щоб не “пролетіти” з документами

Що потрібно знати, щоб 100% отримати візу в США. Ці поради слід дотримуватися обов'язково, якщо не хочете "пролетіти" з документами. Також, відомо, які аспекти є найважливішими в цьому процесі.

Дар’я Білодід поцілувала Бреда Пітта: після розлучення з Анджеліною Джолі прийняв цей поцілунок

24-річна українська дзюдоїстка Дарʼя Білодід похвалилася спільним фото із Бредом Піттом. Спортсменці вдалося цьомкнути голлівудського актора в щічку. Дивіться світлини в нашому матеріалі.

Подорож у часі: літак з пасажирами вилетів в 2025 році, а приземлився в 2024 — як це можливо?

Чи можливо зустріти Новий рік, а потім — повернутись у минуле? Досвід пасажирів одного з транстихоокеанських авіарейсів свідчить, що це можливо. Розповідаємо читачам "Сенсації" їх дивовижну історію.

Пташенята королівського пінгвіна вперше побачили кішку. Кумедне відео зустрічі двох світів

В соціальних мережах набрало популярності відео з пташенятами королівського пінгвіна, які мешкають на Фолклендських островах. Малюки вперше в житті побачили кішку і їхня реакція була кумедною.

Чому в неділю в Польщі не працюють магазини: щоб ходили не в торгові центри, а до церкви

По неділях у Польщі вже 6 років поспіль зачинені всі торгівельні магазини. Для цього був ухвалений Закон, який підписав президент. Тож тепер, люди по неділям мають відвідувати церкви.

Качан кукурудзи: новорічна ялинка в Лондоні стала посміховиськом на увесь світ (Фото)

Новорічна ялинка, яку встановили на Трафальгарській площі в Лондоні — викликала жваву дискусію. Які епітети вигадали мешканці Великобританії для святкового дерева — читайте у матеріалі "Сенсації".