Захмарні ціни та невтішний прогноз щодо картоплі: вже цієї зими українці відчують наслідки липневої спеки

Нині українці надають перевагу імпортній картоплі, оскільки вона дешевша за нашу рідненьку. На зниження цін влітку впливає перевищення попиту над пропозицією.

Через цьогорічне аномальне спекотне літо, а також багаторазові відключення електроенергії на українців взимку чекають високі ціни на картоплю. Багато людей не мали можливості купувати собі додому генератори, або не мали можливості обслуговувати їх так, щоб поливати і забезпечувати водою свої домогосподарства. А тому у багатьох українців цьогорічна картопля просто “згоріла”, або виросла неналежним чином. Таким господарям доведеться купувати картоплю взимку у магазинах.

За даними аналітиків проєкту EastFruit, нині в Україні картопля подешевшала. Насамперед, у липні 2024 року. Причиною цього є те, що на ринку обсяги продукції цієї рослини більші, ніж попит на неї. А також, велику роль грає “сезонний фактор”. Бараболі на прилавках із кожним днем стає все більше. Картоплі багато, а от купувати її і вживати, охочих нині не багато. Нащо та картопля, коли зараз є кавуни, персики, нектарин.

Ще однією вагомою причиною зниження цін на картоплю є чималий імпорт картоплі з інших країн. Українська картопля змушена конкурувати з імпортною. Оскільки — імпортна бараболя по ціні є нижчою від нашої рідної. А оскільки людям зараз і так важко, і кожен прагне переглянути свій “споживчий кошик” та зменшити витрати на нього, українці надають перевагу саме імпорту. Так, нині картопля вартує по 11-16 грн/кг. У середньому це на 11% менше, ніж було за аналогічний період у минулому році. Вартість картоплі може знижуватися і надалі.

Утім, якою буде ціна на бараболю вже цієї зими, достеменно невідомо. Експерти очікуються стрімке зростання цін через ряд факторів, які відбулися цього літа і вплинули на врожайність. Але на 100% говорити про вартість картоплі взимку поки з аналітиків та експертів ніхто не береться.

Схожі статті

Забуті українські імена: чи варто називати ними своїх дітей і повертати ці слова у буденність

Забуті українські імена є ключем до розуміння нашої культури, традицій і зв'язку поколінь. Вони можуть стати справжнім натхненням для сучасності, дарувати новизну та унікальність українського слова.

Казали одне, по факту – інше: чи буде переведення годинників в Україні у 2025 році

З настанням березня 2025 року стала актуальною тема переведення годинників. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відміну переходу на літній час. Тож, переводимо чи ні?

Вийти на пенсію у 60 років: як набрати потрібний стаж і отримати нарахування від держави

Вийти на пенсію у 60 років можна й реально, але потрібен відповідний стаж. Де його взяти, що і як для цього слід робити, якщо років суттєво не вистачає. Усе в матеріалі нижче.

Найкращі місця для відпочинку в січні: ТОП-6 вдалих способів, як і де можна провести відпустку

Провести свою відпустку можна гарно та чудово навіть в Україні. Туроператори розповіли, куди саме можна поїхати в січні, щоб провести незабутню відпустку, без закордону!

За скільки метрів від сусідського паркана саджають дерева: для кущів і дерев відстань – різна

Мирне співіснування сусідів може бути перерване через кущі та дерева. За скільки метрів від паркану їх саджають, щоб відносини із сусідами залишились доброзичливими? "Сенсація" розповідає подробиці.

Як на Новий рік працюватимуть “Нова пошта”, “Укрпошта” і банки: графіки вже оприлюднено

Українські банки та пошти розповіли, за яким графіком будуть працювати на новорічні свята. Розповідаємо, коли клієнти "Нової пошти", "Укрпошти" і банківських установ зможуть відвідати відділення.