Новий законопроєкт про мобілізацію: хто має право на відстрочку, електронні повістки та що буде з ухилянтами

Український уряд вніс новий законопроєкт до Ради, який стосується мобілізації, обмежень по відношенню до ухилянтів та відстрочки. Детальніше в нашому матеріалі.

26 грудня стало відомо про внесення кардинальних змін у правила мобілізації та проходження військової служби, а також ротації, відстрочки та відпустки для українських захисників. Законопроєкт очікує розгляду, але вже наробив немало гаміру серед українського населення.

Основні тези у новому законопроєкті щодо мобілізації

Новий законопроєкт про мобілізацію
  • зміна призовного віку з 27 років до 25;
  • скасування обмеженої придатності з переліку висновків медичної комісії;
  • виключення з видів військової служби строкової служби;
  • обмеження у правах громадян України, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби (мова йде про надання водійських прав, пільг, державної допомоги, заміна документів, виїзд за кордон, тощо)
  • уповноваження працівників поліції України брати участь у заходах мобілізації;

У проєкті також йдеться про трансформацію мобілізаційних заходів. Наприклад, пропонується запровадити систему через електронний кабінет резервіста чи військовозобов’язаного. Також пропонується надсилати повістки на електронну пошту.

Примітно, що дана пропозиція поступає до уряду вже далеко не вперше, але не отримує схвалення ще раз нежиттєздатність. Раніше неодноразово повідомлялося, що повістки не будуть надходити через Дію.

Варто відмітити, що законопроєкт ще не розглядали. Тому очікується, що в нього будуть вноситися правки, а деякі пункти взагалі можуть бути виключені.

Нагадуємо, що раніше в уряді неодноразово обговорювали необхідність скасувати висновки медичної комісії щодо придатності до військової служби у зв’язку з корупційними скандалами у місцевих центрах комплектування. За попередніми даними, планувалося запросити призовників з відстрочкою на комісію ще раз, аби підтвердити медичні показання.

Також деякі країни Європейського союзу вже відгукнулися на прохання України та заявили, що будуть готові повернути військовозобов’язаних чоловіків на їх батьківщину.

Схожі статті

Забуті українські імена: чи варто називати ними своїх дітей і повертати ці слова у буденність

Забуті українські імена є ключем до розуміння нашої культури, традицій і зв'язку поколінь. Вони можуть стати справжнім натхненням для сучасності, дарувати новизну та унікальність українського слова.

Казали одне, по факту – інше: чи буде переведення годинників в Україні у 2025 році

З настанням березня 2025 року стала актуальною тема переведення годинників. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відміну переходу на літній час. Тож, переводимо чи ні?

Вийти на пенсію у 60 років: як набрати потрібний стаж і отримати нарахування від держави

Вийти на пенсію у 60 років можна й реально, але потрібен відповідний стаж. Де його взяти, що і як для цього слід робити, якщо років суттєво не вистачає. Усе в матеріалі нижче.

Найкращі місця для відпочинку в січні: ТОП-6 вдалих способів, як і де можна провести відпустку

Провести свою відпустку можна гарно та чудово навіть в Україні. Туроператори розповіли, куди саме можна поїхати в січні, щоб провести незабутню відпустку, без закордону!

За скільки метрів від сусідського паркана саджають дерева: для кущів і дерев відстань – різна

Мирне співіснування сусідів може бути перерване через кущі та дерева. За скільки метрів від паркану їх саджають, щоб відносини із сусідами залишились доброзичливими? "Сенсація" розповідає подробиці.

Як на Новий рік працюватимуть “Нова пошта”, “Укрпошта” і банки: графіки вже оприлюднено

Українські банки та пошти розповіли, за яким графіком будуть працювати на новорічні свята. Розповідаємо, коли клієнти "Нової пошти", "Укрпошти" і банківських установ зможуть відвідати відділення.