|
08.10.2020 13:38

Ефективні способи для покращення пам’яті: тренуємо не тільки тіло, а й мізки

Іноді буває дуже не просто згадати ім'я актора або знайти залишені з вечора ключі. Але щоб з легкістю відновити в пам'яті потрібну інформацію — потрібно тренувати не тільки тіло, а й мізки. Розповідаємо про ефективні способи для покращення пам'яті.

Спосіб покращення пам’яті 1: створюйте асоціації

Щоб добре запам’ятати щоб нове, просто пов’яжіть цю інформацію з уже наявними знаннями. Метод асоціація працює таким чином, що невідомі речі ми маркеруємо уже відомими, відтак їх дуже легко запам’ятати і згодом легше згадати.

Спосіб покращення пам’яті 2: вивчайте вірші та читайте вголос

Метод, який перевірений часом — заучування віршів. Але головне при цьому розуміти сенс, уявляти те, що ти читаєш або вивчаєш. Намагайте кожного тижня вчити невеличкі твори. З кожним разом просто збільшуйте обсяг матеріалу. До того ж, не бійтеся великої кількості повторень. Адже пройде трішки часу і ви побачте, як стали запам’ятовувати текст все швидше і швидше.

Більше того, експерти радять читати твори вголос. Окрім розвитку слухової пам’яті, це ще поліпшить дикцію та покращить інтонацію.

Покращення пам’яті

Спосіб покращення пам’яті 3: намагайтеся пригадати забуте

Кожного разу, йдучи до магазину, не беріть з собою заздалегідь складений список продуктів, які варто купити. Намагайтесь згадати цей список самостійно. Адже така вправа позитивно позначиться на стані пам’яті. Якщо щось таки забудете, то на наступний раз буде стимул краще запам’ятовувати список.

Спосіб покращення пам’яті 4: освоюйте іноземні мови

Цей спосіб корисний в усіх сферах. Ще ніколи знання іншої мови не було зайвим. До того ж, можна вивчати вірші та читати тексти саме на іноземній мові. Це вважається одним із найкращих способів покращити пам’ять. Тож, якщо кожного дня ви будете вивчати якісь іноземні слова, то вже через декілька місяців відчуєте хороший результат.

Спосіб покращення пам’яті 5: згадуйте події дня

Поставте собі за завичку кожного дня, увечері, згадувати все, що відбулося за цей день. Варто просто постаратись відтворити всі дії з моменту пробудження. Дуже важливо при цьому підключити уяву, зорову, слухову і нюхову пам’ять. Це чудовий спосіб, аби покращити мозкову діяльність і поліпшити пам’ять.