|
24.10.2020 12:07

Какао: користь і шкода

Какао містить чимало корисних речовин, які корисні для нашого організму, однак більше двох чашок в день напій вживати не рекомендують.

Цей ароматний напій люблять і дорослі, і діти. Однак какао може впливати на організм людини як позитивно, так і негативно.

Корисні властивості

Какао містить природні антиоксиданти. Поліфеноли, виявлені в какао-бобах, корисні для здоров’я. Вони сприяють зменшенню запалень, поліпшують кровообіг, знижують артеріальний тиск і підвищують рівень «хорошого» холестерину.

Знижує кров’яний тиск. Какао підвищує рівень оксиду азоту в крові. Ефект зниження тиску вперше відзначили у жителів Центральної Америки, порівнявши любителів поласувати какао і тих, хто його не вживав. Лікарі вважають, що це результат вмісту в напої флавоноїдів, які покращують функції кровоносних судин.

Зменшує ризики серцевого нападу та інсульту. Багате флавоноїдами какао розширює артерії і кровоносні судини, знижує рівень «поганого» холестерину і володіє кроворозріжувальним ефектом, схожим на дію аспірину. Ці властивості безпосередньо впливають на запобігання виникненню інсульту і серцевого нападу.

Покращує функції мозку. Кілька експериментів підтвердили, що какао може знизити ризик нейродегенеративних захворювань за рахунок поліпшення кровотоку. Флавоноїди в складі напою беруть участь в біохімічних процесах вироблення нейронів і молекул для функціонування мозку. Вони також впливають на вироблення оксиду азоту, що розслабляє м’язи судин, в результаті чого поліпшується кровопостачання.

Піднімає настрій. Какао здатне поліпшити настрій і допомогти впоратися з симптомами депресії. Це відбувається через триптофан, амінокислоту – попередника серотоніну, натурального стабілізатора емоційного стану. Хоча вчені не виключають, що позитивний ефект також посилюється від вживання смачного напою і кофеїну.

Має антидіабетичний ефект. Надмірне вживання какао підвищує рівень цукру в крові, особливо якщо вибирати солодких напій або не гіркий шоколад. Але дослідження свідчать, що флавоноїди можуть уповільнювати перетравлення і всмоктування вуглеводів в кишечнику, покращувати секрецію інсуліну і стимулювати поглинання цукру м’язами. Часте вживання какао без цукру знижує ризик розвитку діабету 2 типу.

Допомагає контролювати вагу. Як не парадоксально, але калорійний напій і шоколадні плитки допомагають залишатися у формі. Какао регулює засвоєння вуглеводів, зменшує апетит за рахунок поживності і підсилює окислювання жирів. Дослідження підтвердили, що люди, які часто вживають напій, мали більш низький рівень ІМТ (індекс маси тіла) в порівнянні з тими, хто повністю від нього відмовився.

Має антибактеріальні і імуностимулюючі властивості. Автори декількох досліджень переконані в захисній дії какао. Напій позитивно впливає на ясна і зуби, захищаючи їх від карієсу. У його складі багато сполук, які мають антибактеріальний ефект, які допомагають зберігати порожнину рота здорової.

Шкода какао

Какао допомагає підтримати здоров’я і красу, але в разі надлишку в раціоні воно буде негативно впливати на вагу і викликати надмірне збудження нервової системи. Експерти вважають, що безпечна доза шоколаду становить 50 г в день.

Напій підсилює функції підшлункової залози, тому не рекомендується для частого вживання людям з підвищеною кислотністю шлунка. Пам’ятайте про стимулюючі властивості какао: як і каву, незадовго до сну його краще не пити. Рекомендується обмежуватися двома чашками напою в день.