Вишні та черешні подарують вам великий врожай: ці способи дозволять зберегти плоди від зазіхання птахів

Наближення сезону дозрівання вишень та черешень очікують не лише люди, але і птахи, які обожнюють відвідувати сади у пошуках смачної поживи.

Соковиті ягоди обожнюють горобці, сойки, шпаки та інші птахи. Тому вжиття належних заходів є важливим для захисту дерев від непроханих гостей саду. Існує декілька дієвих методів, що допоможуть зберегти урожай, не нашкодивши птахам.

Використання відлякувачів

Такі приладдя мають різноманітні форми та види:

  • Ультразвукові. Випромінюють ультразвукові коливання, що викликають у птахів страх.
  • Лазерні. Виганяють небажаних гостей з саду за допомогою світлових променів.
  • Біоакустичні. Імітують звуки хижих птахів, відлякуючи шкідників.
  • Візуальні. Муляжі хижих птахів, стрічки, кулі, що відбивають світло тощо.
  • Пропанові гармати. Генерують гучні звуки, схожі на постріли.

Візуальні відлякувачі — найпростіше та найдоступніше рішення. Як такі предмети можна використати старі диски, фольгу, закріплену на листах картону тощо. Та варто зазначити, що достатню ефективність візуальні відлякувачі демонструють виключно при комплексному підході. Наприклад, муляжі птахів разом з біоакустичними пристроями.

Сітка для захисту вишень і черешень

Одним з найефективніших способів захисту врожаю від птахів є використання сітки. Вона закриває ягоди, не дозволяючи птахам дістатися до них. Для дерев необхідно придбати сітку з невеликим розміром комірки. Встановлювати захисту краще до початку цвітіння, щоб не пошкодити бруньки. Важливо регулярно перевіряти та ремонтувати сітку, коли це потрібно.

Для зменшення витрат можна використати старий тюль. Однак спеціальні сітки, як правило, мають зелений колір і не впливають на вигляд саду.

Перевірені методи захисту вишень та черешень від птахів. Джерело: YouTube-канал Домашні Смаколики
Перевірені методи захисту вишень та черешень від птахів. Джерело: YouTube-канал Домашні Смаколики

Хімічні засоби для захисту плодів

Якщо інші методи не допомагають, можна використовувати хімічні засоби для захисту вишень і черешень від птахів. Це можуть бути спеціальні репеленти, що відлякують птахів запахом або смаком. Слід пам’ятати, що хімічні засоби можуть бути небезпечними для здоров’я людей і тварин, тому їх використання повинно бути обмеженим і контрольованим.

Безпечні для довкілля народні методи

Садівники, які намагаються обмежити використання хімії при обробці дерев, можуть звернути увагу на природні засоби. Наприклад, висадка поруч з вишнями та черешнями полину, кропиви, чебрецю та інших трав з сильним ароматом допоможе відлякувати птахів від плодів.

Перевірені методи захисту вишень та черешень від птахів

Ефективними також є різні настоянки для обприскування дерев:

  • часникова;
  • перцева;
  • цитрусова;
  • хвойна.

Якщо потрібно захистити кілька дерев, то можете обробляти їх різними відварами, щоб визначити найбільш дієвий.

Схожі статті

5 рослин, які краще ніколи не ставити у своїй спальні: експерти радять не просто так

Рослини приносять комфорт у приміщення, а також грають декеруючу роль. Тим не менш, деякі з них не варто ставити у себе в спальні. Експерт назвав 5 таких рослин.

Як прати пуховик на пуху: напрочуд простий, але найефективніший спосіб серед усіх

Як правильно прати пуховик на пуху? Виявляється, є напрочуд простий, але найефективніший спосіб серед усіх відомих. Детальніше в нашому матеріалі.

Чому сохнуть кінчики листя кімнатних рослин: рішення є і воно легке – просто зробіть це

Чому сохнуть кінчики листя кімнатних рослин? Виявляється, рішення є і воно легке. Щоб впоратися з цим питанням просто зробіть це. Деталі в нашому матеріалі.

Запам’ятайте ці секрети: як китаянки прибирають в оселі, що в них завжди ідеально чисто

Запам'ятайте ці секрети, адже неабияк вас виручатимуть. Ось як китаянки прибирають в оселі, що в них завжди ідеально чисто, а генеральне прибирання буває лише раз на рік,

Що робити, коли картопляного лушпиння ціле “море” і в компост воно не влазить: є вихід

Картопля — продукт масового споживання, після якого залишається багато лушпиння. Господарі викидають його в компост або ж вигадують інші способи використання. Які саме - читайте далі.

Чудові сусіди для овочів та інші переваги чорнобривців на городі: усі секрети помаранчевої квітки

Змішані посадки на домашньому городі несуть в собі особливий сенс. Кожна рослина виконує в них свою роль. Редакція "Сенсації" дізналась, які переваги має посів на ділянці квітів чорнобривців.