Володимир Ярославський розповів, що робити, щоб нічого не прилипало до пательні: є один спосіб

Суддя "МастерШеф" Володимир Ярославський показав лайфхак того, як готувати їжу так, щоб вона не прилипала навіть до сталевої пательні. Є один простий і надійний метод для цього.

Чимало господинь в Україні стикаються з тим, що на сталевій пательні постійно щось прилипає і пригорає. А в когось, хто дуже сильно поспішає, і не тільки на сталевій пательні, а й на антипригарній пательні таке буває. Відомий суддя проєкту “МастерШеф” Володимир Ярославський, який також є керівником і співвласником ресторанів, співавтором кулінарної книги “100 рецептів на кожен день”, розповів, як саме можна уникнути такої халепи. Про це він навіть зняв невеличке відео reels і виклав його на своїй сторінці в соцмережі Instagram.

За його словами, українці можуть спробувати наступний лайфхак — для початку поставити суху пательню на вогонь чи електроплиту і дуже, дуже добре її нагріти. Щоб дізнатися, чи дійсно пательня добре прогрілася, необхідно налити в неї столову ложку води. Якщо рідина почне випаровуватися, це означає, що потрібно продовжити гріти пательню далі. В разі, коли вода почне збиратися в кульки, необхідно також продовжувати нагрівати пательню й далі.

Володимир Ярославський розповів, що робити, щоб нічого не прилипало до пательні
Володимир Ярославський розповів, що робити, щоб нічого не прилипало до пательні

Добре нагрітою пательня буде вважатися лише тоді, коли вся вода в ній буде збиратися в одну величезну кульку. А також, коли ця одна кулька вільно гулятиме по пательні з боку в бік. Ось тоді буде зрозуміло, що пательня нагріта до правильної температури. Після цього до неї можна додати олію, розбити туди яйце, зменшити вогонь і підсмажити їжу до хрумкої скоринки. Володимир Ярославський на своєму прикладі показав, як це виглядає і як це працює. У нього все вийшло, яйце не прилипло і обсмажилося до золотистої скоринки.

 

Суддя “МастерШеф” пояснив, що таким чином він перевірив і дослідив ефект Ляйденфроста — створення ізолюючого шару пари, що запобігає швидкому викіпанню рідини. І показав, як зі сталевими пательнями працюють професійні кухарі. Володимир Ярославський переконаний, що ключем до успішного приготування їжі є саме правильна температура нагрітої пательні. Встановлено, що вона має сягати 190-195 градусів. Але ж, питання в тому, як це визначити простій господині в побуті: швидко та легко. Ось, саме так, як описано вище.

Схожі статті

Ці кущі та дерева потребують зимової обрізки: що обов’язково треба обрізати, а що – не можна

Для того, щоб сад весною та влітку виглядав презентабельно, йому обов'язково необхідний догляд взимку. Але що можна обрізати, а що не варто?

Навіщо орати ґрунт взимку? І ви так будете робити, якщо хочете мати гарний урожай

Господарі добре знають про те, що город потрібно перекопувати навесні або восени. Ділянку обробляють після збору врожаю. І часто виникають питання — чи потрібно взагалі орати ґрунт взимку?

3 кімнатні рослини, які залучають в життя успіх та гроші: головне – правильно їх розташувати

Щоб у ваші оселі завжди були гроші та успіх — вдома у вас мають "оселитись" рослини-талісмани. Як вони називаються та виглядають — читайте в матеріалі, який для вас підготувала "Сенсація".

Які огірки посадити в 2025 році: 4 сорти огірків з найкращим “хрустом” – і на консервацію “топ”

Залишилося декілька місяців і настане час для посадки овочів. Які огірки посадити в 2025 році? Ці 4 сорти огірків з найкращим "хрустом" – і на консервацію "топ".

Усе зійде і проросте! Експерти розповіли, у чому можна замочити насіння перед посадкою

Якщо ваша мета — отримати багатий врожай, то слід підготувати насіння перед посадкою. "Сенсація" розповідає, який розчин потрібно обрати для передпосівного замочування насіння.

Змішайте по дві ложки олії та відбілювача: як відіпрати масні кухонні рушники без “пралки”

Відіпрати жирні плями на кухонних рушниках можна без використання пральної машини. Для цього знадобиться лише час і два ключових інгредієнта. А ще, це прання продовжить термін служби цих рушників.