Шкаралупа волоського горіха може бути гарним добривом для дачної ділянки і збільшить кількість врожаю. Є кілька способів використання цього засобу на городі. “Сенсація” розповість про них детальніше.
Горіхова шкаралупа може стати у нагоді на вашому городі. Якщо у вас є власна дача — спробуйте використати відходи від волоських горіхів одним із наведених нижче способів.
Спосіб № 1: Підживлення. Добриво зі шкаралупи волоських горіхів можна приготувати власноруч. Для цього рештки горіхів достатньо буде просто спалити. Попіл, що залишиться після цього — буде насичений фосфором, цинком, калієм та фосфором. Посипайте готовою золою грядки на ділянці. Також її можна розчинити у воді, взявши на 1 літр 3 столові ложки попелу. Далі готовим розчином варто полити грядки з овочами або кімнатні квіти у горщиках.
Спосіб № 2: Мульчування. Якщо відходів від волоського горіха у вас дуже багато — можна на зиму замульчувати ними багаторічні квіти на клумбі або молоді саджанці. Завдяки такому покриттю в ґрунті збережеться максимум вологи. Така мульча захистить рослини від вимерзання під час заморозків.
Товщина шару горіхової шкаралупи: 2 см. Згодиться така мульча і в теплу погоду. Шкаралупа захистить рослини від слимаків.
Спосіб № 3: Дренаж. Шкаралупу з волоських горіхів викладають на дно ями — перед посадкою дерев, а також в горщики для кімнатних квітів. Шар горіхової шкаралупи буде добре пропускати воду та запобігатиме застою рідини.
Спосіб № 4: Поживний розчин. Півлітрову банку слід наповнити шкаралупою та перегородками волоського горіха. Залити зверху теплою водою та додати до розчину 1 столову ложку цукру. Суміш залишають на 10 днів.
Коли він буде повністю готовий — його використовують для поливу кімнатних квітів. Банку з розчином бажано зберігати в холодильнику. Завдяки цьому засобу квіти будуть рости здоровими, яскравими та пишними.