Усе зійде і проросте! Експерти розповіли, у чому можна замочити насіння перед посадкою

Якщо ваша мета — отримати багатий врожай, то слід підготувати насіння перед посадкою. "Сенсація" розповідає, який розчин потрібно обрати для передпосівного замочування насіння.

Усі розчини для замочування насіння можна розділити на народні та професійні. Багато дачників використовують найпростіший та найдешевший засіб пришвидшити проростання насіння. Це – використання води. Але краще обрати рідину не з-під крану, а джерельну або ж мінеральну водичку. Якщо такої немає — можна відстояти попередньо воду з крану.

Час замочування залежить від різновиду насіння. Наприклад, квасолі та гороху потрібно 5-10 годин. Редис, диня, капуста з огірками та динями потребують для замочування 12-15 годин. Насіння перцю і томатів замочують на 24-36 годин.

Не менш ніж на 48 годин замочують селеру, моркву, щавель, кмин, спаржу, петрушку та спаржу.

Насіння насипають у воду з температурою 20-25 градусів. Воду міняють через 4-6 годин. Інакше вона застоюватиметься та зіпсує якість насіння.

Марганцівка

Ще один засіб, в якому можна замочити насіння перед посівом у відкритий ґрунт. В такий спосіб посівний матеріал знезаражують перед посадкою.

В якому розчині краще замочувати насіння: марганцівка
В якому розчині краще замочувати насіння: марганцівка

Для приготування розчину використовують 100 мл води, в якому розчиняють 1 мг марганцівкі. Насіння попередньо вкладають в мішечок з марлі, а далі — опускають в готовий розчин.

На 15-20 хвилин в розчині потрібно замочити насіння гарбуза, моркви, капусти, болгарського перцю, баклажанів та кабачків. Трохи більше, а саме – 30-40 хвилин потрібно для замочування насіння редису, томатів, селери, салату, гороху та квасолі.

Після замочування насіння ретельно промивають під проточною водою, а далі — ретельно просушують.

Розчин меду

В якому розчині краще замочувати насіння
В якому розчині краще замочувати насіння

Серед народних засобів особливою популярністю користується розчин меду.
Для його приготування в склянці теплої води розчиняють 1 чайну ложку меду. Далі насипають насіння і залишають на 24 години. Далі добре його промивають та висушують.

Картопляний сік

Ще один ефективний народний метод для замочування насіння – це картопляний сік.
Картопляні бульби слід ретельно промити та покласти в морозильну камеру на 24 години. Після цього важливо, щоб картопля відстоялася в умовах кімнатної температури.

З бульб потрібно вичавити сік та залити ним насіння. В розчині його залишають на 6-8 годин.

Відвар з грибів

Сушені гриби заливають окропом. Залишають в такому вигляді до повного охолодження. Рідину зливають, а потім в ній розміщують насіння на 6 годин.

Після вимочування насіння промивають та просушують.

Зольний розчин

В якому розчині краще замочувати насіння
В якому розчині краще замочувати насіння

Щоб приготувати його — беруть 2 столових ложки деревної золи. Їх розводять в 1-му літрі теплої води. Залишають настоюватись протягом 2-4 днів. Розчин проціджують та кладуть до нього насіння на 3-6 годин.

Схожі статті

Змішайте по дві ложки олії та відбілювача: як відіпрати масні кухонні рушники без “пралки”

Відіпрати жирні плями на кухонних рушниках можна без використання пральної машини. Для цього знадобиться лише час і два ключових інгредієнта. А ще, це прання продовжить термін служби цих рушників.

Буде ВАУ-ефект: вам потрібна лише 1 річ, яка дасть штучній ялинці друге життя

Незабаром Новий рік, тому господині активно ставлять та прикрашають ялинку - що робити, якщо штучна ялинка вже не є такою привабливою, якою була раніше? Лайфхак на мільйон.

Не тільки для курей та кролів: майстри розповіли, як креативно облаштувати дачний сарай

Старий сарай може служити не лише місцем для розведення курей, зберігання інструментів та іншого дачного начиння, а й стати майстернею, будиночком для гостей або місцем для дитячих ігор.

Яєчні лотки не викидайте – застосуйте на городі: 30 штук згодяться для мульчі та розсади

Не поспішайте викидати яєчні лотки, адже це супер річ для вирішення багатьох питань на городі. У більшості випадків, люди навіть уявлення не мають, що дивовижного з них можна зробити в саду!

Ці рослини не бояться морозів – посадіть їх взимку просто під сніг: врожай порадує

Зимовий посів рослин – це чудовий спосіб зекономити час навесні. "Сенсація" розповідає, які рослини дають гарний врожай навіть тоді, коли їх посіяли в прохолодну та зимову погоду.

Дайте вашим речам нове життя: додайте каву до пральної машинки під час прання – оцініть ефект

З кожним пранням речі втрачають свій зовнішній вигляд, тому бажання одягати їх знову зникає, але вихід є - як звичайна кава може допомогти вам зберегти ваші речі новими?