Перед багатьма господинями завжди постає питання щодо прасування постільної білизни після прання. Хтось має за звичку це робити, а хтось ні. В чому переваги прасування, та чи корисно це для вашого організму?
Звичайно, що однією з найголовніших переваг є те, що після прасування постіль виглядає більш охайно, адже тканина розправляється, і так і зʼявляється бажання чим скоріше лягти в ліжечко. Якщо ж попрасувати білизну, то її буде легше скласти і покласти в шафу, вона буде займати мінімум місця.
Завдяки високотемпературній обробці тканини, постіль стає не лише мʼякшою, але й більш гігієнічною. Також внаслідок прасування зміцнюються волокна тканини, тому постільна білизна не втрачає свою якість і зносостійкість.
Проте, є й певні недоліки цього процесу. Часто це забирає дуже багато часу у господинь. Іноді потрібно витратити на прасування кілька годин, причому робиться це зазвичай в незручній позі. Ще як один мінус – це витрати на електроенергію, адже постіль є великою за розмірами, тому доведеться довго її прасувати.
Якщо ж вибирати між тим, чи прасувати, чи ні – то краще все ж таки утриматись від цієї ідеї. Прасування негативно впливає на волокна натуральних тканин і вони стають щільнішими та менш здатними пропускати повітря.
Високі температури зменшують гітроскопічність тканини, і робить її менш ефективною в поглинанні вологи. Під час прасування утворюється статичний заряд, який здатний погіршувати ваш сон та спричиняти труднощі з засипанням.
Та навіть якщо ж ви і захочете попрасувати постіль, слід памʼятати, що ефект буде видний лише кілька годин після цього, а потім його не буде взагалі, і виявиться, що ваш час був витрачений марно.