Чому не можна поливати квіти водою з-під крана: помилка, яка псує ваші улюблені вазони

Кімнатні рослини можуть здаватися невибагливими. Але насправді навіть дрібниці можуть сповільнити їхній зріст чи зробити неможливим цвітіння. Однією з таких дрібниць є вода, якою ви поливаєте квіти.

Чим ви поливаєте свої вазони? Більшість людей скажуть, що просто набирають воду з-під крана. Саме цей варіант використовує більшість господинь. Але він неправильний. Водопровідна вода часто містить різні домішки, за які ваші рослини точно не віддячать буйним цвітінням. А може навіть навпаки.

У воді з-під крана зазвичай є хлор, якому не зрадіє коріння. Надлишок солей, який теж зустрічається у водопроводі, засолює ґрунт, що негативно впливає на ріст рослин. Також у воді з-під крана може бути вищий рівень pH, ніж того потребують квіти. Особливо до нього чутливі орхідеї, папороті й інші тропічні рослини. Для них бажано використовувати нейтральний або слабокислий полив.

Флористи пояснили, чому не варто поливати кімнатні рослини водою з-під крана
Флористи пояснили, чому не варто поливати кімнатні рослини водою з-під крана

То як же краще поливати рослини? Найкращий варіант — це використовувати відстояну воду. Просто налийте воду з-під крана в банку або лійку та залиште її на добу чи більше. Ще краще — фільтрувати воду, якщо є така можливість. При використанні фільтра-глечика переконайтеся, що встановлений у нього картридж ефективно прибирає з води не тільки хлор, але й інші шкідливі домішки.

Але здоров’я рослин залежить не лише від чистоти води, також від інтенсивності й частоти поливу. На це впливає тип ґрунту, вологість повітря, температура в приміщенні та навіть тип рослин. Тому завжди краще перевіряти землю пальцями. Оцініть верхні 2-3 см ґрунту. Якщо вони сухі, тоді треба поливати. Земля ще волога? Зачекайте, бо через надмірний полив корені можуть гнити. До слова, важливими є дренованість ґрунту та наявність отворів на дні горщика, щоб зайва вода могла стікати.

Схожі статті

Секрет селян у 3 поколіннях: киньте “це” у грубку, щоб вона давала в 4 рази більше тепла

Вибір правильного палива та методів його використання може істотно підвищити ефективність вашого опалення. Тепла в домі буде набагато більше, якщо використовувати ці прості поради.

Якщо не хочете зайвих проблем із розсадою: у які ємності небажано висаджувати насіння

Досвідчені садівники та дачники ніколи не використовують цю тару для вирощування розсади. Якщо не хочете зайвих проблем, то прислухайтеся до цих порад.

Як часто треба поливати розсаду, щоб усе добре росло: городники прийшли до єдиного рішення

Городники розповіли, яку розсаду скільки потрібно поливати. А головне, як часто! Уже є чіткі відповіді на ці запитання, які ґрунтуються на досвіді городників із стажем.

Чому не можна викидати картопляні очистки: про це вам не розповість сусід по дачі

Хто б міг подумати, що насправді картопляне лушпиння може бути корисним не лише в побуті, а й на городі - чому його не потрібно викидати і де використоувати?

Як зменшити кількість пилу у домі та прибирати рідше: кілька способів, які точно допоможуть

Чим потрібно обробити всі поверхні вдома, щоб позбутися пилу на тривалий час. Експерти назвали спосіб, який допоможе зменшити кількість прибирань вдома. А також, забути про бактерії.

Пластикові пляшки від молока більше не викидаю: подруга навчила робити тримач губок для посуду

Ось чому пластикові пляшки з-під молока я більше не викидаю. Моя краща подруга навчила мене робити тримач губок для посуду. Неймовірно корисний лайфхак.