5 причин, які вказують на це: чому смородина дає все менше і менше врожаю щороку

З часом трапляється так, що смородина дає все менше врожаю і це не просто так - що потрібно зробити, щоб рослина і далі продовжувала давати величезні та смачні ягоди?

Неправильний догляд за смородиною зазвичай призводить до зниження врожаю та погіршує смак ягід. Тож перед тим, як вирощувати смородину на ділянці, потрібно знати, як за нею доглядати та яких умов вона потребує.

5 причин, які зменшують врожайність смородини

Найголовнішою помилкою є недостатній полив. Смородина дуже любить воду, а без неї плоди стануть дрібними, сухими, а шкірка буде жорсткою, тому не слід нехтувати цим правилом, і краще з самого початку надати смородині правильний полив.

Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини
Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини

Смородина потребує і регулярного підживлення. Влітку рекомендується використовувати азотні добрива, адже вони сприяють активному росту. Як тільки ви зібрали врожай, потрібно внести добрива, які багаті на фосфор та калій, щоб покращити якісь плодових бруньок і підвищити врожайність на наступний рік.

Ще однією причиною є мульчування. Якщо ж цього не робити, то навколо куща може утворитись суха кірка, яка буде обмежувати доступ води та повітря до кореневої системи. Мульчування утримує вологу в ґрунті та захищає корені від перегріву та охолодження. Садівники радять використовувати органічні матеріали – тирса, солома, торф.

Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини
Садівники назвали пʼять причин, через які зменшується врожай смородини

Також важливо своєчасно обрізати старі гілки, адже вони забирають багато енергії у рослини, і в результаті це призводить до ослаблення смородини. Обрізка активізує ріст нових пагонів та покращує загальний стан куща. Важливо видаляти прути, які знаходяться біля землі, так як вони сприяють розвитку хвороб та ускладнюють доступ повітря до рослини.

Не забувайте боротись із захворюваннями та шкідниками. Щоб смородина не постраждала від напастей, слід проводити регулярну профілактичну обробку. Такі обробки варто проводити протягом трьох і більше разів на рік.

Схожі статті

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.

Забудьте про звичайні грядки: у вас буде постійний урожай полуниці завдяки цим 2 прийомам

Полуниця взимку — задоволення не з дешевих. Але можна не зважати на ціни, якщо є можливість вирощувати полуницю самостійно вдома, і результати здатні здивувати.

Як очистити пральну машинку шматком лимону і зубною пастою: простий спосіб відмити її до блиску

Цей простий спосіб не тільки зробить вашу машинку чистою та свіжою, але й забезпечить їй довговічність. Завдяки цьому пральна машинка стане ідеальною для наступного використання.

Це справжній магніт для бджіл: 1 простий прийом, і на ділянці їх буде купа без висадки квітів

Бджоли — важливий фактор у отриманні рясних врожаїв, а тому необхідно, щоб на грядці їх завжди було вдосталь. Як привернути їх увагу, якщо цих комах не вистачає?

Всього 1 препарат, який раз і назавжди позбавить плодові дерева в саду від моху та лишайників

Весна – чудовий час для того, аби обробити плодові дерева в саду від моху та лишайників. Як це правильно зробити і який препарат краще використати – розповідаємо у нашому матеріалі.

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.