Вже на 25-й день можна: коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили – сорт має значення

Не секрет, що часто при зборі врожаю баклажани можуть мати гіркоту, і це пряма ознака, що невчасно були зібрані плоди - що потрібно знати, щоб цього уникнути?

Іноді стається так, що баклажани гірчать, і існує думка, що так виникає саме через товсту шкірку овочу, яку не обрізали під час обробки, але це не так. Найбільш поширеною причиною цього явища є не тільки шкірка, а й час збору врожаю і сорт культури. Баклажани можуть бути ранньостиглими, середньостиглими та пізньостиглими, тому правильний час для збору плодів з ділянки відіграє дуже важливу роль.

Зрілість ранніх сортів баклажанів визначається за 25-40 днів після початку цвітіння, але слід орієнтуватись і на вигляд плоду. Зрілий баклажан не буде мати насичено синій колір, його шкірка може бути фіолетовою, ліловою або навіть білою, все залежить від обраного вами сорту. Внутрішня частина при розрізанні має бути пружною, а насіння білим. Якщо плоди будуть занадто довго “дозрівати”, то їхня шкірка стане менш еластичною, а мʼякоть буде жорсткою та гіркою.

Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили
Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили

Незрілі плоди не варто зривати, адже баклажани не дозрівають після цього. Незрілі плоди, які виросли за умов дефіциту вологи, можуть мати виражену гіркоту, які спричиняє соланін, який дуже шкідливий для здоровʼя у великих кількостях.

Баклажани на одному паростку можуть дозрівати неодночасно, тому їх збирають по черзі. Важливо не обривати плоди, а акуратно зрізати ножем, залишаючи частину плодоніжки довжиною в 5 сантиметрів. Пізньостиглі сорти зберігаються краще, ніж ранні.

Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили
Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили

Якщо вже так сталося, що ви зібрали гіркий врожай баклажанів, то є один спосіб, який допоможе вам позбутись цього присмаку. Необхідно нарізати овоч на кільця чи кубики, або ж розрізати вздовж і зробити насічки в мʼякоті на глибину 1,5 см. Після цього баклажани варто натерти або посипати сіллю і залишити на 15 хвилин. Потім їх варто промити холодною водою та підсушити на паперових рушниках.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.