Як прибрати нітрати і пестициди із зелені: 5 порад, як поводитись з петрушкою, кропом і салатом

Ці способи допоможуть легко та просто вимити нітрати з будь-якої зелені. Порад декілька, а тому кожен зможе обрати те, що йому підходить більше всього.

Зелень – це джерело вітамінів і здоров’я, але часом вона може містити нітрати та пестициди, які здатні нашкодити нашому організму. Для очищення зелені існують ефективні методи, які допоможуть зробити петрушку, кріп і салат безпечними для поїдання.

Перша порада – замочування зелені в холодній воді. Покладіть її у глибоку миску і залийте прохолодною водою, залиште на деякий час, щоб нітрати почали розчинятися. Додатково можна додати невелику кількість солі, яка підсилить ефект і допоможе вимити зайве.

Друга порада – використання лимонної кислоти. Розчиніть трохи лимонної кислоти у воді і залиште зелень у цьому розчині. Лимонна кислота має властивість нейтралізувати залишки пестицидів, надаючи зелені свіжості.

Городники пояснили, як легко прибрати з петрушки, кропу та салату нітрати
Городники пояснили, як легко прибрати з петрушки, кропу та салату нітрати

Третій спосіб – це обробка зелені кип’ятком. Для цього необхідно обережно залити зелень окропом, потім швидко занурити її в холодну воду. Такий контраст температур допоможе знищити бактерії та видалити шкідливі речовини.

Четверта порада – це використання содового розчину. У воді розчиніть невелику кількість соди, залиште зелень у цьому розчині на кілька хвилин, а потім добре промийте. Сода не тільки видаляє пестициди, але й освіжає зелень.

І, нарешті, п’ята порада – оцет. Додайте трохи оцту у воду і залиште зелень у розчині, після чого ретельно промийте. Оцет діє як природний очищувач, допомагаючи зробити зелень максимально безпечною.

Ще один варіант — купувати зелень у городників на ринку, яких ви знаєте особисто. В такому випадку є варіант, що саме ці люди можуть запевнити вас, що вони вирощують зелень без використання жодних засобів хімії. А також, можуть показати вам, за їх бажанням, навіть, як саме вони вирощують цю зелень у себе вдома.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.