5 причин, які вказують на це: чому полуниця дає все менше і менше врожаю щороку

З часом полуниця перестає плодоносити, а зрозуміти причини цього не завжди так легко - що робити, якщо врожаю майже немає і як подарувати рослині друге життя?

З часом полуниця є вже не такою продуктивною і починає менше плодоносити, і це неабияк засмучує дачників, але щоб такого більше не було, потрібно знати причини, чому так стається.

Старіння рослин

Якщо кущі стали давати менше ягід або вони стали дрібнішими, то це пряма ознака, що полуниця старіє. Якщо полуниці вже більше пʼяти років, то вона не здатна давати високий врожай. Якщо протягом кількох років урожай є мізерним, а ягоди маленькими, то найкращим рішенням буде оновити кущі. Нові рослини здатні швидше адаптуватись та давати гарні плоди.

Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці
Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці

Надмірна вологість

Ще однією причиною є надмірна вологість, яка може виникнути через надмірний полив або ж несприятливу погоду. У результаті це може призвести до загнивання коренів і стебел.

Недостатньо підживлення

Підживлення є дуже важливим для полуниці, однак, якщо не підгодовувати рослину або незбалансовано вносити добрива, то рослини ослабнуть і будуть розвиватись неналежним чином.

Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці
Експерти розповіли, чому насправді зменшується врожай полуниці

Чоловічі кущі

Якщо присутня велика кількість чоловічих кущів, то очевидно, що вони не будуть давати плодів, але вони є необхідними для запилення інших рослин. Ці рослини славляться великим й густим листям, а ягоди, якщо зʼявляється, зазвичай є дрібними. Також важливо проводити зміну посадки, коли полуниця кілька сезонів поспіль дає мінімум врожаю або часто хворіє.

Відсутність пагонів

Якщо не зʼявляються нові пагони або відмирають молоді рослини, то це сигнал, що рослини вже вичерпали всі свої ресурси. Слід регулярно контролювати ріст полуниці, якщо ви хочете, щоб рослина плодоносила смачними ягодами, в разі вищезазначених проблем, варто замінити кущі на нові, щоб мати величезний врожай завжди.

Схожі статті

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.

Забудьте про звичайні грядки: у вас буде постійний урожай полуниці завдяки цим 2 прийомам

Полуниця взимку — задоволення не з дешевих. Але можна не зважати на ціни, якщо є можливість вирощувати полуницю самостійно вдома, і результати здатні здивувати.

Як очистити пральну машинку шматком лимону і зубною пастою: простий спосіб відмити її до блиску

Цей простий спосіб не тільки зробить вашу машинку чистою та свіжою, але й забезпечить їй довговічність. Завдяки цьому пральна машинка стане ідеальною для наступного використання.

Це справжній магніт для бджіл: 1 простий прийом, і на ділянці їх буде купа без висадки квітів

Бджоли — важливий фактор у отриманні рясних врожаїв, а тому необхідно, щоб на грядці їх завжди було вдосталь. Як привернути їх увагу, якщо цих комах не вистачає?

Всього 1 препарат, який раз і назавжди позбавить плодові дерева в саду від моху та лишайників

Весна – чудовий час для того, аби обробити плодові дерева в саду від моху та лишайників. Як це правильно зробити і який препарат краще використати – розповідаємо у нашому матеріалі.

10 кілограмів аґрусу з куща і все завдяки цьому методу: роблю так кожен рік, і не натішуся

Великі врожаю аґрусу — це не фантазії, а реальність. Щоб досягти такого результату, необхідно знати всього декілька секретів, і ми ними з вами поділимося.