Не підживлення, а еліксир: лише 1 продукт з кухні і розсада томатів та перців буде рости вшир

Розсада не завжди потребує підживлення, але іноді ця процедура є необхідною - коли варто підгодовувати перець і томати? Кілька ознак, які вказують на це.

При вирощуванні розсади важливо, щоб вона мала здорові та міцні рослини, тож для цього її потрібно регулярно підгодовувати, але варто знати, коли саме це слід робити. Якщо ґрунт, в який було посаджено насіння, є бідним на поживні речовини, то тут без підживки не обійтись. Також вона буде корисною, якщо рослини починають натякати на дефіцит харчування. На це можуть вказувати деякі зовнішні ознаки.

Якщо сіянці ростуть повільно або взагалі перестають розвиватись, то листя рослин є маленьким і слабким, це свідчить про брак поживних речовин. Іншим сигналом є те, що змінюється колір листя з яскраво-зеленого на жовтий.

Городники розсекретили дієву підживку для розсади томатів і помідорів
Городники розсекретили дієву підживку для розсади томатів і помідорів

Також городники з досвідом стверджують, що поганий стан рослин є результатом неналежного догляду. Якщо ж ви дотримувались всіх моментів при вирощуванні, тоді підгодівля проводиться лише коли розсада дає прямий знак, що вона потребує поживних речовин.

Підживлення розсади перцю та томатів покращує стан рослин та робить кореневу систему більш міцною. Найбільш ефективним методом підживлення є коренева підгодівля, тобто розчин слід вносити прямо в ґрунт біля коріння рослин. Першу підгодівлю проводять після появи двох справжніх листочків. Якщо є потреба, то проводиться друга підгодівля, зазвичай вона здійснюється саме перед висадкою розсади у відкритий ґрунт.

Городники розсекретили дієву підживку для розсади томатів і помідорів
Городники розсекретили дієву підживку для розсади томатів і помідорів

За дві години до цієї процедури рослини потрібно гарно полити, а підгодовувати краще зранку або ввечері. Дачники радять зміцнити розсаду за допомогою настою з яєчної шкаралупи. Для приготування потрібно заповнити трилітрову банку шкаралупою від яєць на дві третини обʼєму і залити водою. Потім банку потрібно залишити в теплому місці на чотири дні. Перед використанням суміш необхідно розвести з водою у пропорції 1:3 і поливати розсаду.

Схожі статті

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.

Як отримати цьогорічний врожай томатів ще до того, як вони з’являться в магазинах: 5 “заповідей”

Отримати ранній врожай томатів – мрія багатьох городників. Однак не кожен з них знає, що для цього потрібно зробити. Розповідаємо про заповіді вирощування раннього врожаю домашніх помідорів.

Ці 4 сорти квітів точно принесуть вам щастя в дім: просто висадіть їх у своєму саду

Квіти не тільки прикрашають сад, а й створюють атмосферу гармонії, затишку та радості. З давніх-давен люди вірили, що певні рослини можуть приносити щастя і захищати оселю від негативу.

Обробіть цим картоплю за 2 години перед посадкою: не буде більше ні шкідників, ні бур’янів

Під час висаджування картоплі можна провести фокус, який дасть вашому городу хороші перспективи в майбутньому, а саме – відсутність шкідників та бурʼянів.