Досвідчені городники радять “осліпити” молоді огірки: що дає цей процес

Городники, які давно займаються вирощуванням огірків, добре знають – їх довгі вуса забирають забагато поживних речовин. Щоб отримати високий врожай наприкінці сезону – "вуса" потрібно прищипувати.

Городники, які давно займаються вирощуванням огірків – добре знають про те, що їх “вуса” забирають собі забагато корисних речовин. І тому багато господарів намагаються їх вчасно прищипувати – щоб спрямувати поживні компоненти на формування та розвиток самих огірків.

Прищипування “вусів” на огірках допоможе відкрити “друге дихання” плодоношенню.

Городники розповіли, навіщо прищипувати вуса на кущах огірків
Городники розповіли, навіщо прищипувати вуса на кущах огірків

Молоді огірки “осліплюють”, обриваючи в них вуса. Роблять цю процедуру неодноразово і слідкують за тим, щоб, коли вони перестануть з’являтися. Якщо це сталось – значить, кущ постарів і йому потрібно більш потужне і глибоке омолодження.

Найпотужніше омолодження огірків роблять, приспускаючи по шпалері стебло. Одночасно із цим по низу обривають листя, а зайве стебло закручують в кільце. Потім ці кільця вкладають на землю і зверху присипають ґрунтом, формуючи своєрідний пагорб-“курган”.

В подальшому подібне новоутворення на ділянці намагаються підтримувати у вологому стані. Завдяки цьому стебла огірків швидко вкоріняться і це дасть потужний поштовх росту та гарного плодоношення.

Одночасно із цим потрібно видаляти сухе та зів’яле листя на кущах огірків.

Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках
Городники розповіли, чи треба прищипувати вуса на огірках

Взагалі питання прищипування “вус” на огірках викликає в суспільстві багато дискусій. Дехто вважає, що робити цього не потрібно. Ця думка має сенс хоча б тому, що за допомогою “вус” кущі огірків можуть чіплятись за шпалери і обвиватись навколо них. Тобто, якщо їх обірвати – рослині не буде чим триматись за опору і господарю доведеться робити підв’язку. Це – зайва робота, яку не всі хочуть виконувати.

Важливо пам’ятати, що обривання “вусів” на огірках несе в собі певні ризики. Адже “поранені” ділянки рослини можуть бути атаковані різноманітними грибковими інфекціями. Врешті решт кущ огірків від цього може постраждати ще більше і ви все одно не дорахуєтесь врожаю.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.