Почуваються чудово в будь-якому регіоні: найбільші і солодкі сорти сливи – на смак, як цукерки

У плодах сливи міститься більше вітамінів, органічних кислот та корисних мікроелементів, ніж у яблуках та грушах. Саме тому їх так люблять вирощувати садівники.

Слива одне з найулюбленіших фруктових дерев не лише в Україні, а й у всьому світі. У її плодах стільки багато вітамінів та корисних речовин, що може замінити навіть яблука та груші разом узяті. Ще вони дуже привабливі на вигляд і дуже смачні, як у свіжому вигляді, так і в консервації. Сливи застосовують у приготуванні соусів, варення, джемів компотів, вигляді добавок до м’ясних страв, як начинки для пирогів та десертів.

У цьому матеріалі ви дізнаєтесь назву сортів слив з великими красивими плодами, які чудово почуваються у всіх регіонах України.

Які дерева можна саджати в саду у березні 2025 року: слива
Які дерева можна саджати в саду у березні 2025 року: слива

Синій гігант

Цей сорт відноситься до пізньостиглих, урожай яких починає дозрівати до середини вересня. Плоди дуже великі яйцеподібної форми. Забарвлення темно-синій із сизим нальотом. Шкірка середньої густини. М’якуш соковитий, ніжний. На смак солодка із легкою кислинкою.

Велетенська

Термін дозрівання пізній. Плоди дуже великі, яйцеподібної форми. Колір яскравий червоно-ліловий. Шкірка щільна із сильним восковим нальотом. М’якуш соковитий. Дуже ароматні. На смак солодкі із легкою кислинкою. Невибагливий у догляді, зимостійкий, стійкий до більшості захворювань та шкідників. Рекомендовані до вживання у свіжому вигляді та для консервації.

Городники пояснили, який сорт сливи приживається в Україні найкраще
Городники пояснили, який сорт сливи приживається в Україні найкраще

Богатир

Цей сорт відносять до високоврожайних та середньопізніх. Термін повного дозрівання – друга половина серпня. Плоди великі, витягнуто-овальної форми. Колір темно-фіолетовий із блакитним нальотом. Шкірка щільна. М’якуш соковитий, ніжний. На смак кисло-солодка із легким медовим присмаком.

Стенлі

Термін дозрівання пізній. Плоди яйцеподібної форми великі. Колір темно-фіолетовий із густим нальотом. Шкірка середньої товщини. М’якуш середньої соковитості, щільний. На смак солодка із невеликою кислинкою.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.