Чому ваше насіння ніколи не зійде? Бо ви робите це, навіть не підозрюючи, як це шкодить

Замочування насіння - чи дійсно це необхідна процедура чи це все вигадки? Як можна і не можна робити, і для яких рослин це підходить - городники розклали все по поличках.

При посадці насіння завжди виникає багато питань, як це робити, чи потрібно його замочувати і що зробити, щоб воно швидше проросло. Однак, очолює ТОП таких питань саме замочування насіння. Деякі дачники вважають, що замочування сприяє кращій схожості та швидшому росту рослин. Однак не для всього насіння підходить замочування і воно навіть може бути шкідливим.

До таких культур належать капустові. Тонка оболонка цих рослин розмʼякшується під час замочування, тому збільшується ризик її пошкодження. Також капустові культури не люблять пересихання, тому надмірна вологість може порушити природний режим вологості.

Городники розповіли, як не можна замочувати насіння
Городники розповіли, як не можна замочувати насіння

Не варто замочувати насіння моркви і пастернаку, вони схильні до гниття при надмірному зволоженні. Те саме стосується цибулі й часнику. Немає необхідності замочувати насіння гарбузів, кабачків, огірків.

Якщо ж насіння було оброблене виробником, тобто знезаражене, кольорове, інкрустоване, то замочувати його не варто, адже таке насіння вже готове до висіву. Однак, є випадки, коли замочування може бути дуже корисним. Застосування насіння допомагає перевірити його на схожість. Щоб запобігти різним захворюванням, рекомендується замочувати насіння в спеціальних знезаражування з розчинах.

Городники розповіли, як не можна замочувати насіння
Городники розповіли, як не можна замочувати насіння

Найпростішим і доступним методом замочування є використання води. Для цього найкраще підійде відстояна або тала вода, адже водопровідна містить багато солей і хімікатів. Такий метод буде корисним для селери, моркви, кропу, цибулі, кавуна, огірків, кабачків, бобових, гарбуза, буряка, помідорів і перцю.

Тривалість замочування насіння теж залежить від конкретної культури. Насіння червоного буряка замовчується на добу, огірків – вдвічі менше за буряк, квасоля на 10 годин, помідори до 34 годин, а перець від доби і більше.

Схожі статті

Перед картоплею посадіть ці 7 рослин: весь город буде в бульбі – і велика, і смачна

Велику роль щодо врожаю картоплі відіграють рослини, які були висаджені перед її посадкою - що вирощувати на ділянці перед основним овочем і чому це так важливо?

Як зекономити на добривах за допомогою вугільної золи: 2 речі, які вам необхідно знати

Будь-який городник, який хоче отримати рясні врожаї влітку, береться за внесення добрив навесні. І на це може піти чимало коштів. Як знизити витрати?

Не потрібно більше мати справу з мухами: 1 лавровий лист, і все вирішується без вашої участі

На вулиці стає тепло, а це означає, що незабаром в наші домівки захочуть завітати не бажані гості — мухи, які так і шукають, чим би їм поживитися.

Голландські іриси чудово ростуть в Україні: все про те, як їх посадити в своєму городі

Ці прості у догляді рослини стануть окрасою будь-якого квітника. Висадіть їх у своєму городі, і він даруватиме вам чарівність екзотичних квітів, які зроблять ваш сад чимось дивовижним.

Кислі яблука? Все тому що ви забули про 1 процедуру: навесні обов’язково зробіть це

Урожаї яблук виходять кислими? Вся справа в тому, що ви забуваєте про цю процедуру. Розповідаємо, як зробити фрукти солодкими та соковитими.

Абрикоси квітнуть, але прогнозують морози: 3 ефективних методи, що допоможуть вберегти врожай

Завчасна турбота про абрикоси – це інвестиція у їхній хороший ріст, смачні плоди та отримання шикарного врожаю. Ці лайфхаки допоможуть вашим абрикосам перебути весняні коливання температури!