1 кг на 3 літри води: що обов’язково додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем

Вже давно ні в кого не виникає питання – навіщо білити дерева навесні, тепер садівники вирішують, який склад вважається найкращим і не змивається навіть за злив.

Навіть садівник-початківець вже знає, що побілка дерев – це не “декоративне” оформлення саду і проводиться вона не для краси, а є обов’язковою процедурою догляду за садом. Насамперед за допомогою побілки садівник захищає плодові (і не тільки) дерева від тріщин, опіків, захворювань та шкідників. Отже, дані роботи рекомендують проводити двічі на рік – восени перед заморозками та навесні, коли з’являється перше сонце до розпускання бруньок та появи листя.

Перед побілкою необхідно провести попередню підготовку. Потрібно з допомогою дерев’яного скребка очистити дерева від старої мертвої кори. Експерти рекомендують робити це у вологий похмурий день і на застелене покривало. Усі фрагменти, що обсипалися, необхідно утилізувати (спалити), адже там можуть ще перебувати хвороботворні мікроорганізми та шкідники.

Що додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем
Що додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем

А тепер головне питання – чим білити?

У складі садової побілки обов’язково мають бути три інгредієнти – це білий пігмент, який захищає кору дерева від сонця. Клейова основа, яка закріплює побілку на вертикальній поверхні і не дає їй скочуватися вниз, а також не схильна до вимивання водою. Фунгіцидний препарат, що знищує інфекцію у тріщинах кори. Найпростіший і найпоширеніший спосіб – вапняний або крейдяний розчин, яким садівники користуються дуже давно.

Вам знадобиться:

  • Гаряча вода – 3 літри
  • Гашене вапно – 1 кг
  • Біла водоемульсійна фарба – 1 л

Спочатку розчиніть вапно у воді, а потім додайте водоемульсійну фарбу. Добре перемішайте і дайте настоятися щонайменше 30 хвилин і потім тільки братися до роботи.

Якщо ви скористаєтеся цим супер-складом, то одного білка на рік буде достатньо. Вона захищає дерево від шкідників, дає йому дихати і розвиватися, а також не змивається навіть під зливами.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?