Фрукти розміром з кулак: роблю ці 3 дії з абрикосом перед посадкою і врожай збираю відрами

Місяць весни вже позаду, тож настав час для висадки нових культур, зокрема абрикосу - що треба з ним зробити перед посадкою, щоб він вродив максимально?

Протягом останніх років все більше садівників вдається до вирощування персиків та абрикосів, які не тільки дарують смачні й соковиті плоди, а й прикрашають сад своїм яскравим кольором. Якщо ви плануєте посадити абрикос, то найкраще це робити навесні, коли температура вночі буде стабільно вище 5 градусів.

Місце для цього плодового дерева потрібно обирати сонячне, добре освітлене і щоб там не було застою води. Важливо запамʼятати, що абрикос не любить сусідства з іншими деревами – персик, груша, яблуня, а також з малиною і смородиною.

Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки
Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки

Перед посадкою необхідно підготувати яму розмірами 70 на 80 см, рекомендується це робити за 2 тижні до висадки. На дно ями слід викласти 15 см подрібненої цегли для дренажу, потім змішати два відра верхнього шару землі з одним відром перегною, а також додати спеціальні мінеральні добрива і полити цим розчином абрикос.

Перед посадкою абрикоса потрібно розправити його коріння. Потім саджанець варто розмістити у лунці та засипати землею так, щоб коренева шийка була на 5 см вище рівня землі. Після цього потрібно “вбити” кілочки для підтримки дерева, підвʼязати та рясно полити. Також землю навколо абрикоса потрібно замульчувати.

Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки
Садівники розповіли, як підготувати абрикос для посадки

Розглянемо кілька можливих причин, чому абрикос може не плодоносити. Насправді, важливу роль відіграє саме обране вами місце для його вирощування. Абрикоси не ростуть, якщо їх коріння проникає в ґрунтові води або саджанець знаходиться в тіні, а також він не розвивається в тяжкому глинистому ґрунті.

Якщо ж ви обрали правильне місце, тоді можливо проблема у надто частому або рідкісному поливі рослини. Важливо своєчасно обрізати гілки, адже якщо не видаляти зайві, то дерево втратить свої плодові бруньки. Не слід забувати і про підживлення, для цього можна використовувати органічні та мінеральні добрива.

Схожі статті

“Зачаклована” вода – і морква солодка й велика: чим полити цей овоч, щоб врожаю було на всіх

Не завжди виходить отримати солодку моркву при зборі врожаю, але якщо знати, що робити на самому початку, тоді все простіше, ніж здається - чим поливати цей овоч і що треба знати про посадку?

Ця підживка і троянди як з Pinterest: кращої підгодівлі за цю – не знайдете ніколи. Рецепт

Щоб троянди цвіли рясно й довго, потрібно вчасно й правильно їх підгодувати - яке підживлення люблять ці квіти та який найоптимальніший час для цієї процедури?

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.