Засихає абрикос: про що говорять листя та кора на дереві – важливо визначити реальну причину

Як показала практика, не всі садівники добре знайомі з примхами та вимогами плодових дерев і найчастіше виявляються безпорадними перед проблемами.

Абрикос – одна з найпоширеніших плодових культур, які вирощують в Україні. Однак, як показала практика, не всі садівники добре знають умови догляду за деревом, що призводить до різних неприємностей. Наприклад, коли молоде чи доросле дерево починає раптом в’янути.

Отже, якщо при огляді абрикоса ви звернули увагу, що листові пластини втратили тургор або змінили колір, то це є першою ознакою, яка свідчить про біду, що насувається.

Експерт розповів, як захистити абрикоси від хвороб
Експерт розповів, як захистити абрикоси від хвороб

Коли варто бити на сполох?

Листя на дереві почало в’янути, жовтіти, з’явилися плями, кора потріскалася і почалося камедетечення. В цьому випадку необхідно терміново приступати до дій, але спочатку потрібно з’ясувати причину.

Їх може бути безліч. Наприклад, мороз, сонячні опіки та різкі перепади температур, які можуть запросто занапастити молоді та ще незміцнілі дерева.

Недолік чи надлишок вологи. Так, безперервні дощі або посуха, а також неправильний полив призводять не тільки до усихання абрикоса, але і до розвитку хвороб, які здатні знищити рослину.

Причиною всихання листя можуть бути бактеріальні та грибкові захворювання. Адже абрикос схильний до низки хвороб, у тому числі бактеріального раку, моніліозу, вертициллезу, клястероспоріозу, кучерявості листя.

Городники назвали періоди, коли можна висаджувати абрикос
Городники назвали періоди, коли можна висаджувати абрикос

Ще одна поширена причина – пошкодження дерева комахами та гризунами. Особливо небезпечні для абрикоса – попелиця та листовійки, які поселяються на звороті листя і витягають з них весь сік.

Неправильні підживлення (дефіцит азоту, фосфору та магнію) також відбиваються на стані дерева.

Порушення технології посадки чи догляду, неправильно обране місце.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?