Півонія не цвіте – не біда: 4 причини, чому так стається і 4 варіанти, як це виправити

Півонії полюбились багатьом через свій прекрасний аромат та розкішний вигляд, але іноді вони не починають цвісти і протягом років не тішать садівників своїми квітами - як це виправити?

Прикро, коли стається так, що півонії не цвітуть кілька років і не прикрашають ваш сад. Не слід залишати цю проблему осторонь, адже можна її вирішити. Однією з причин відсутності цвітіння є неправильне місце посадки рослини. Півонії потребують багато сонячного світла, кілька годин в тіні можуть негативно вплинути на здоровʼя рослини. Також це має бути місце, де не має сильних вітрів і протягів.

Важливу роль відіграє ґрунт, ця квітка потребує злегка лужного ґрунту з хорошим дренажем, застій води може призвести до гниття коріння. Не можна садити цю рослину поруч з деревами, адже вони не матимуть доступ до води і поживних речовин. Не рекомендується висаджувати півонії ближче ніж за 1,5 метра від стін будівель. Влітку вони будуть страждати від перегріву, а взимку і навесні від снігу та надлишку талої води.

Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте
Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте

Правильне садіння та пересадка півоній теж можуть розвести до її не цвітіння. Для посадки варто обирати здорові відводки, які не мають ніяких пошкоджень. Рослина повинна містити до чотирьох бруньок та до трьох додаткових коренів довжиною 5+ сантиметрів. Яма має бути 60 на 60 як мінімум, з дренажем та родючою сумішшю на поверхні. Садівники радять перемішати садову землю з компостом чи перегноєм і додати суперфосфат (200 г) + вдвічі більше золи.

Глибина повинна бути такою, щоб верхня брунька була покрита шаром землі на 7 см. Якщо квітка посаджена занадто глибоко, її потрібно підняти та підсипати ґрунт під корінь.

Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте
Квітникарі розсекретили причини, чому півонія не цвіте

Підгодувати рослини варто вже через кілька років після садіння. У разі відсутності підгодівлі бутони не будуть правильно закладатися, а вже утворені не зможуть повністю розкритись. Підживлення проводиться в три етапи під корінь. Перше, коли зʼявляються червоні паростки, потрібно внести азотні та калійні добрива. Другий етап проводиться під час бутонізації, вносяться мінеральні або органічні добрива. Третє – за 14 днів після цвітіння (калій і фосфор). Підгодівлю краще проводити після дощу або рясного поливу.

Півонії потребують регулярного поливу, особливо в період бутонізації. Поливати рослину слід в зоні, яка знаходиться до 40 см від центру куща, а з віком квітки – це коло збільшується. Рекомендується також створити канавку навколо півонії глибиною 10 см для кращого ефекту. Для одного куща вистачить до чотирьох відер води. Дану процедуру краще здійснювати зранку або ввечері, коли сонце не таке пекуче.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?