Основу для гарного врожаю малини закладають ще на етапі підготовки ґрунту для кущів, але це не зменшує значущість грамотного сезонного догляду, завдяки якому ви зможете насолоджуватися смаком цих ніжних та неймовірно смачних та корисних ягід до настання холодів.
Є кілька способів розкрити весь потенціал малини, починаючи від вибору місця для посадки, підготовки ґрунту та формування кущів, закінчуючи елементарним доглядом – підживленням та швидкому реагуванню на хвороби та шкідників, а також поливу та мульчування.

Щоб малина стабільно приносила плоди з тривалістю кілька місяців, їй необхідно забезпечити грамотну протоку. У спекотні дні з екстремально високою температурою, які негативно позначаються на розмір і тривалість плодоношення, необхідно стежити, щоб ґрунт не пересихав і своєчасно насичувати його вологою. У той же час, заливати водою малину не варто. Адже тоді ягоди виростуть несмачними та водянистими. Поливати кущі потрібно, коли це дійсно потрібно. Важливо підтримувати постійну легку вологість в період вегетації.
Особливу роль у продовженні врожаю малини відіграють правильні підживлення. При закладці кущів зазвичай вносять достатню кількість органічних добрив, яких вистачає на 3-4 роки. Далі підтримувати врожайність можна за допомогою мульчування. Оптимальний базовий склад мульчі повинен складатися з компосту, соломи, тирси, скошеної трави і т.д. Влітку можна підтримувати накидаючи скошену траву, бур’яни та все, що знайдеться.

Однак, якщо ви помітили у куща відставання в зростанні або мізерне цвітіння, але потрібно буде вдатися до додаткових підживлень. Але головне не перестаратися. Є два способи підживлення малини – органічними добривами та біопрепаратами або азотними та комплексними мінеральними добривами. При ознаках нестачі ресурсів додаткові підживлення можна вносити на початку цвітіння після першої хвилі цвітіння.