Виросте навіть лопата: правила підготовки посадкової ями – пересадка з мінімальним стресом

Успіх посадки саджанців, чагарників та декоративних культур залежить не тільки від матеріалу або правильно обраного місця та часу, а й від грамотної підготовки посадкової ями.

Дуже важливо, щоб рослина на новому місці добре прижилася і не зазнала великого стресу, який може сприяти не лише тривалій адаптації, а й загибелі саджанця. Як зробити так, щоб дерево, чагарник чи багаторічна квітка одразу ж відчуло себе, як удома?

Перше – це розмір ями, яка заповнюватиметься родючим ґрунтом. Отже, стандартний розмір ями зазвичай трохи перевищує обсяг кореневої грудки. Але є випадки, коли яму потрібно значно збільшити. Наприклад, на легких ґрунтах, які швидко втрачають вологу та поживні речовини, на важких ґрунтах, що перешкоджають розростанню коренів, на бідних та забруднених ґрунтах.

Як правильно підготувати посадкову яму для рослин

Як підготувати ґрунт для заповнення посадкової ями?

Для заповнення ями, в яку висаджуватиметься саджанець або чагарник, готується спеціальна поживна суміш, а вийнятий шар ґрунту можна використовувати для пересипання шарів органіки. При формуванні посадкової ями зазвичай використовують:

  • знятий родючий шар
  • компост або перегній, що добре перепрів
  • низинний торф
  • пісок або глину залежно від складу ґрунту на ділянці

Після того, як вирили яму, приготували суміш і змішали всі компоненти (в ямі або окремо), агрономи рекомендують обробити його спеціальним препаратом, що містять мікроскопічні ґрунтоутворювачі, які допоможуть оптимізувати кислотність ґрунту, прискорити перероблення органіки, знезаразити субстрат і покращити водну і повітряну проникність.

Ці препарати можна легко знайти у спеціалізованих садово-городницьких магазинах. За допомогою них можна прискорити процеси формування родючого ґрунту та забезпечити молодим саджанцям комфортні умови.

Схожі статті

Не в навозі щастя: головний прийом, який допоможе зібрати по відру картошки з куща

Багато городників впевнені у тому, що без гарного добрива не можна чекати гарного врожаю. Вибір підкормки для бараболі – особливий етап, який забезпечить найбажаніший та щедрий врожай.

Обробіть персик під час цвітіння цими 2 засобами: шкідники підуть, а бджолам нічого не буде

Персик — культура непроста у догляді і недовговічна. Але його фрукти настільки смачні і соковиті, що кожного разу розумієш — вся робота була проведена недарма.

Диво для грядки з кульбаб: так просто і корисно, але мало хто знає, як приготувати це добриво

Кульбаби здатні наробити метушні на ділянці, адже розмножуються швидко, ростуть по годинах, і заполонять собою усю територію. Але це можна обернути собі на користь.

Раніше це викидалося, а тепер працює за трьох: ніколи не недооцінюйте це бадилля

Після овочів залишається доволі багато бадилля, яке як правило просто відправляється у сміттєвий бак. Але насправді в ньому дуже багато користі.

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?