5 натуральних добрив для кімнатних квітів, які можна знайти на вашій кухні

Дріжджі, цукор та апельсинова цедра — звичні інгредієнти для пирога. Але сьогодні не про нього. Розповідаємо, які добрива для кімнатних квітів можна знайти прямо на кухні. До того ж, це натурально.

Цукор

Цей продукт люблять не тільки люди, а й кімнатні рослини. Він чудово підживлює їх родючість. Достатньо розчинити в літрі води столову ложку цукру та полити цією сумішшю рослину. Але робити це варто не частіше одного разу на місяць. Щоб глюкоза добре засвоїлась також варто внести ЕМ-препарати. Вони містять вуглекислих газ, що допомагає засвоєнню.

Дріжджі

Щоб допомогти рослині краще рости і правильно розвиватись — можна додати добриво з дріжджами. Воно містить вітаміни групи В, які сприяють успішному розвитку рослини. Достатньо розвести пакетик в 10 літрах води і додати 3 столові ложки цукру. Цією сумішшю варто поливати рослину раз в сезон. Щоб приготувати таку суміш із живих дріжджів варто їх розвести у воді у співвідношенні 1:5 і дати настоятися 2 години. У такому випадку поливати рослину потрібно відразу.

Натуральні добрива для кімнатних рослин
Натуральні добрива для кімнатних рослин

Кавова гуща

Для чого тільки не можна використовувати кавову гущу. З них виходять чудові скраби, маски, а ще — відмінне добриво для кімнатних рослин. Вона не містить поживних речовин але чудово робить грунт більш легким та пухким, а це у свою чергу сприяє насиченню його киснем.

Цитрусові

Не варто відразу викидати шкірку від цитрусових, адже вона чудово удобрює кімнатні рослини, а точніше — настій з неї. Приготувати його легко: висушені кірки викладіть на третину літрової банки, залийте доверху водою і настоюйте добу. Таким настоєм можна поливати квіти 1-2 рази на місяць, якщо це тепла пора року. Взимку можна рідше.

Цибулиння

Цибулиння — прекрасний антисептик для кімнатних рослин. Він позбавить їх від шкідників і хвороботворних бактерій, які можуть вразити кімнатні рослини. Для такого добрива варто взяти жменю лушпиння та кип’ячену воду і проварити суміш протягом 10 хвилин. Потім відставте добриво на три години і лише після цього полийте рослину. Це варто робити не частіше 1-2 разів на тиждень.

Схожі статті

Як зробити, щоб малина виросла великою та дуже солодкою у 2025 році: це є у всіх на кухні

Садівники розповіли, як виростити на ділянці велику та солодку малину, при цьому ще підвищити її врожайність у кілька разів. Чи готові до нових рекордів у 2025 році?

Ідеальний помідор 2025: агрономи назвали сорт з високим урожаєм, який пролежить свіжим до весни

Назвали найнезвичайніший сорт томатів, який можна зберігати у свіжому вигляді до самої весни, при цьому його смак та соковитість зберігається. Бажаєте дізнатися його назву?

Горіхи – прибуткова справа: які саджанці для посадки допоможуть зірвати “джекпот”

Вибір саджанців залежить від клімату та ґрунту вашого регіону, тому важливо консультуватися з фахівцями перед покупкою. Правильний догляд та своєчасна посадка дадуть змогу отримати багатий урожай.

Схаменіться – врожаю не побачите як своїх вух: які рослини не можна удобрювати деревним попелом

Деревний попіл — цінне органічне добриво, яким часто підживлюють різноманітні городні рослини. Проте деяким городнім культурам він зовсім не підходить. "Сенсація" наводить перелік цих рослин.

Подруга порадила не викидати качани від яблук: тепер не натішуся користі від них

Качани від яблук можна використовувати в побуті, садівництві або навіть для здоров'я. Це спосіб покращити своє життя за допомогою натуральних і екологічних матеріалів.

Коли в 2025 році садити тюльпани, щоб зацвіли на 8.03: сприятливі дні за Місячним календарем

Правильний час для посадки тюльпанів, обраний відповідно до Місячного календаря, дозволить вам насолоджуватися їхнім цвітінням у найкращий час — на свято 8 березня.