Щоб побувати у Карпатському національному парку треба піднятися в гори, адже розташований він на масивах Чорногора та Горгани. Потрапляючи туди, не одразу можна зрозуміти, що це парк. Тут можна помилуватися різноманіттям рослин і тварин, піднятися в гори, спробувати справжню природну мінеральну воду. Ні, не ту, яка продається в пляшках в супермаркеті, а справжню, щойно набрану з джерела.
Карпатський національний природний парк входить до складу Карпатського біосферного заповідника. На його території розміщені найбільші вершини Карпат (Говерла, Петрос, Бребенескул, Піп Іван Мармароський, Близниці), географічний Центр Європи, найбільші в Європі ділянки букових та буково-ялинцево-смерекових лісів, Долина нарцисів. Тут ростуть унікальні квіти – едельвейс та «червона рута». А в лісах можна зустріти бурих ведмедів, рисей, лісового кота, беркута та інших рідкісних тварин та птахів.
Одним з цікавих природних утворень заповідника є карстовий міст. Точних відомостей про час його утворення немає. Проте існує припущення, що утворився він в той час, коли Карпати були морським дном. Дістатися до карстового мосту складно, оскільки дороги до нього дуже погана, а стежкою проходить не більше декількох тисяч туристів.
Перлиною Закарпаття, що входить до Карпатського біосферного заповідника є Долина нарцисів. Вона розташувалася недалеко від м. Хуст. Це єдине місце в Європі, де нарцис росте масово і ним можна вільно помилуватися. Саме тому сюди щороку у період цвітіння нарцисів з’їжджаються тисячі туристів.
У цьому заповіднику можна також помилуватися найвищим водоспадом каскадного типу в Карпатах, водоспадом Труфанець. Він є не лише одним з найвищих водоспадів, а й одним з наймальовничіших водоспадів такого типу.
Струківська церква, що розташована у смт. Ясіння, вважається найунікальнішою в Україні. Вона побудована у 1824 році без жодного цвяха, а всередині зберігся рідкісний іконостас. Разом з іншими церквами Карпат Струківська церква входить до переліку об’єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
Карпати вміють вражати, особливо якщо відійти від туристичних маршрутів. Адже ж можна замінити похід на Говерлу підйомом на Піп Іван чи Петрос.