Названі 5 найбільш небезпечних продуктів, якими найчастіше отруюються люди

Харчове отруєння може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, а то і до смерті. Тож зверніть увагу на продукти, якими найчастіше отруюються.

Харчове отруєння – це та прикра неприємність, яка траплялася в житті практично кожної людини.

Причому, начебто нормальні на вигляд продукти можуть призвести до отруєння з жахливими наслідками.

Які ж продукти входять в пятірку найбільш небезпечних і чому?

Курячі яйця

Уже багато десятиліть пальма першості в антирейтингу найбільш небезпечних продуктів належить яйцям. Звичайна яєчня або гоголь-моголь можуть стати причиною серйозної хвороби – сальмонельозу.

Захворювання викликається бактеріями з роду сальмонел, які можуть довгий час зберігатися в продуктах харчування, що не піддаються належній термічній обробці. Таким чином, навіть зварене некруто яйце є джерелом інфекції.

Сальмонельоз – дуже важка хвороба, яка супроводжується діареєю, блювотою і зневодненням. Якщо вчасно не вжити заходів, наслідки сильно нашкодять здоров’ю.

Яйця

Домашні соління

Здавалося б, ну що може бути кориснішим домашніх солінь? Апетитні румяні помідори, хрусткі огірочки в розсолі, різні салати. Все робилося своїми руками, ретельно милось і оброблялося, ну звідки ж взятися інфекції?

Однак банка солоних огірків здатна стати причиною отруєння: в реальному житті таких випадків більше ніж достатньо.

Причина – бактерія під назвою Clostridium botulinum, яка активно розмножується навіть без доступу повітря. При цьому ні зовнішній вигляд, ні смак продукту не змінюється.

Симптоми ботулізму різноманітні: вони включають нудоту і блювоту, болі в животі, розлади зору, м’язову слабкість і сухість у роті.

Гриби

Про смертельну загрозу поганок і мухоморів не чув хіба що ледачий, однак про те, що неправильне приготування груздів або рядовок може стати причиною отруєння, знають не всі.

Гриби

Суші

Одна з найпопулярніших сучасних страв, що прийшла до нас з Японії, також може стати причиною отруєння. У класичних суші використовується сира риба, що не піддається ніякій термічній обробці.

У нормі вона повинна бути свіжою, адже термін зберігання і реалізації такої продукції не перевищує 6-12 годин.

Однак деякі недобросовісні заклади не гребують використовувати повторно заморожену рибу і морепродукти, що часто стає причиною отруєнь.

Готовий фарш

Як відомо, суші їсть не кожна людина, і не так часто, а вже готовий фарш купували практично всі. Погодьтеся, що це досить непогана економія сил і часу.

Але і тут не все так просто: будь-яке м’ясо може бути джерелом інфекції. Особливо, якщо воно зберігалося в неналежних умовах.

Деякі бактерії і їхні токсини не зможе зруйнувати навіть термічна обробка: а тому домашні котлети і макарони по-флотськи з зіпсованого фаршу можуть стати причиною отруєння.

Фахівці відзначають, що подрібнене м’ясо інфікується набагато частіше, ніж цільні шматки.

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.