Євромайдан ознаменував потужний рух декомунізації, який віддалив нас від сумного минулого ще більше. У містах зникли вулиці “Леніна” та інших партійних діячів, пішли з постаментів пам’ятники мучителів українського народу. З очевидними наслідками поневолених літ ми простилися, але забули про те, що ряд громадських об’єктів досі тримають зв’язок з радянщиною і навіть сучасною росією та Республікою Білорусь.
Від імені легендарної письменниці та поетеси Ліни Костенко, її прихильники запропонували на сторінці у фейсбуці перейменувати ряд столичних станцій метро. Сама мисткиня коментарів не давала.
Під пильне око підпала зупинка “Дружби народів”. Історична назва місцевості, де вона розташована – Звіринець. Там полювали київські князі. Так і пропонує назвати її фан-спільнота пані Костенко. Серед інших варіантів – “Єдності України”, “Ботанічний сад”, “Чорна Гора”.
Ще одна станція, яка на думку громадськості є русифікованою – “Площа Льва Толстого”. Відкрита у 1981 році, вона відтворює атмосферу першого балу Наташі Ростової, з роману письменника. Втім, назвати станцію пропонують іменем Василя Стуса.
Не подобається киянам і назва “Героїв Дніпра”. Станцію присвятили радянські архітектори перемозі радянських військ над нацизмом. Втім, запропоновані і нові назви: “Героїв України”, “Героїв Маріуполя”, “Героїв УПА”.
Станцію “Мінська” є варіант назвати “Вишгородською”, “Варшавською”, “Пагоня” або “Поліська”. А ось “Берестейську ” можна перейменувати у “Бучанську” або “Бандерівську”.