Коли Трійця у 2022 році – дата, історія, сильні молитви і традиції на Зелені свята в Україні

Коли Трійця у 2022 році? Зараз це питання дуже актуальне, адже з нинішніми подіями у серцях багатьох - лютий. Тим не менш, це свято не гріх відзначити.

Трійця у 2022 році припадає вже на цю неділю. Скоро всі православні України будуть відзначати це свято. Воно – одне з найважливіших, адже вшановує пришестя Святого Духа. Також Трійцю часто називають П’ятидесятниця.

Коли Трійця у 2022 році

За церковним каноном ми сьогодні згадуємо триєдність Бога у постаті Отця, Сина та, власне, Святого Духа.

Коли Свята Трійця в 2022 році і чому така дивна дата

12-го червня настане світле свято. Кожного року вона змінюється, адже її спеціально вираховують. Вшановуємо Святий Дух ми на 50-й день від Великодня. Цій традиції сотні років. Як відомо, її було встановлено ще апостолами Христовими, які молилися кожен день по відходу Ісуса на небо.

Після зішестя Святого Духа всі учні Господні отримали чудесні здібності зцілення та передбачення майбутнього. А офіційно святом це почало вважатися у 381 році за рішенням ІІ Вселенського собору.

Трійця 2022: що можна і не можна робити, як молитися?

12-го червня слід піти неодмінно на службу до храму. Сьогодні святять зелень – від того і назва Зелені свята. Молодими гілочками прикрашали вдома червоний куток з іконами, ставили на стіл. Є ще до цього одна прикмета: якщо весь тиждень рослина з церкви простоїть свіжою на підвіконні – вся родина до кінця року буде у достатку.

Традиційно готували коровай, але не слід вважати Трійцю 2022 пісним святом: можна їсти все, що забажається. До столу запрошували друзів та близьких. Також не забороняються співи та народні гуляння.

Помічною на П’ятидесятницю 2022 буде така молитва:

О велика сило покаяння! О незмірима глибино Божого Милосердя! Ти, преподобний Мойсею, спочатку був розбійником, але потім пройнявся жахом від своїх гріхів, наповнився скорботою за них і в розкаянні прийшов у монастир, де зі сльозами за свої беззаконня у важкому подвижництві провів решту днів своїх і сподобився отримати Христову Благодать прощення і дару творити чудеса. О, преподобний ти від важких гріхів піднявся до дивовижних чеснот. Допоможи і слугам твоїм (імена), які прямують до погибелі своєї через те, що віддаються непомірному споживанню алкоголю.

Зверни до них свій милосердний погляд, не відкинь їх, але вислухай тих, які до тебе прибігають з надією. Моли, святий Мойсею, Владику нашого Христа, щоб Він, Милостивий, не відкинув їх, і щоб не радів диявол їхній погибелі, але щоб помилував Господь цих безсилих і нещасних (імена), яких охопила згубна пристрасть до пияцтва, адже ми всі є Божим створінням й очищені Пречистою Кров’ю Його Сина. Прислухайся, преподобний Мойсею, до їхніх молитов, віджени від них диявола, подаруй їм силу перебороти згубну пристрасть. Допоможи їм, простягни свою руку допомоги, виведи їх на дорогу добра, звільни їх від рабства пристрастей і порятуй від недуги пияцтва, щоб, вони оновлені, у тверезості й при світлому розумі прийняли чесноту стриманості й благочестя і вічно прославляти Всеблагого Бога, Який завжди рятує Свої створіння. Амінь.

Бажаємо вам наснаги та нехай Трійця 2022 принесе вам щастя!

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.