Коли та як садити розсаду огірків у 2023 році: терміни, правила та посівний календар по днях

Уявіть: тепла пора року, ви сидите у колі своєї родини, куштуючи, свіжесенькі, власноруч вирощені огірочки, хіба не чудово? Для того, аби бути обізнаними та знати коли готуватися до садження розсади, ми підготували свій календар, який точно стане вам до нагоди.

Якщо, ви маєте на меті якнайшвидше отримати свіженькі домашні огірочки, починайте турбувати за це просто зараз.

Є тепличні сорти огірків та сорти відкритого типу. В першому випадку, можна починати садити ще в середині січня, проте якщо ви цього не знали – візьміться за сорти відкритого типу, які садяться до квітня.

Коли та як садити розсаду огірків у 2023 році
Коли та як садити розсаду огірків у 2023 році

Також радимо переглянути наш календар зі сприятливими для цього датами:

  • Лютий: 3, 4, 12, 14, 21, 22
  • Березень: 2,3, 12, 13, 29-31.
  • Квітень: 8, 9, 25, 26, 27.

Земля, яка є пухкою, волого та повітропроникною – є найкращою для розсади. Також огірочки не люблять підвищену кислотність, яку можна знешкодити вапнуючими матеріалами.

Перед посадкою необхідно в тривідсотковий розчин кухонної солі опустити насіння огірків – так ви позбудетеся порожніх насінин, які спливуть через деякий час. Потім обов’язково промити в проточній воді, а насіння, що збираєтеся використовувати тримати 30 хвилин в одновідсотковому розчині марганцівки.

Далі, все промивається та пророщується у вологій тканині, протягом 2-3 діб. Як зрозуміти, що насіння готове до посіву? Все дуже просто. Коли у нього з’являться білі паростки довжиною 3-4 мм – можна його садити.

Важливо пам’ятати, що огірки – теплолюбні. Не варто сіяти їх раніше, ніж це дозволяє зробити клімат. Досвідчені садівники радять садити розсаду згідно з календарем та датами, які ми вам представили. Високий урожай, стійкість рослин до хвороб, швидкий розвиток – вам гарантовані.

Схожі статті

5 рослин, які краще ніколи не ставити у своїй спальні: експерти радять не просто так

Рослини приносять комфорт у приміщення, а також грають декеруючу роль. Тим не менш, деякі з них не варто ставити у себе в спальні. Експерт назвав 5 таких рослин.

Як прати пуховик на пуху: напрочуд простий, але найефективніший спосіб серед усіх

Як правильно прати пуховик на пуху? Виявляється, є напрочуд простий, але найефективніший спосіб серед усіх відомих. Детальніше в нашому матеріалі.

Чому сохнуть кінчики листя кімнатних рослин: рішення є і воно легке – просто зробіть це

Чому сохнуть кінчики листя кімнатних рослин? Виявляється, рішення є і воно легке. Щоб впоратися з цим питанням просто зробіть це. Деталі в нашому матеріалі.

Запам’ятайте ці секрети: як китаянки прибирають в оселі, що в них завжди ідеально чисто

Запам'ятайте ці секрети, адже неабияк вас виручатимуть. Ось як китаянки прибирають в оселі, що в них завжди ідеально чисто, а генеральне прибирання буває лише раз на рік,

Що робити, коли картопляного лушпиння ціле “море” і в компост воно не влазить: є вихід

Картопля — продукт масового споживання, після якого залишається багато лушпиння. Господарі викидають його в компост або ж вигадують інші способи використання. Які саме - читайте далі.

Чудові сусіди для овочів та інші переваги чорнобривців на городі: усі секрети помаранчевої квітки

Змішані посадки на домашньому городі несуть в собі особливий сенс. Кожна рослина виконує в них свою роль. Редакція "Сенсації" дізналась, які переваги має посів на ділянці квітів чорнобривців.