Українська гривня стане міцніше: Що буде з цінами на продукти навесні 2023 – не подешевшають

Коливання цін в Україні відбувається майже щомісяця, все це залежить від інфляції, зростання долара та стабільності гривні. Від всіх цих чинників залежить зростання цін на продукти.

Останній час курс долара становив 40 гривень, але зараз він становить 38 гривень. З євро ситуація 42-40. Тобто проміжок однаковий, і зниження долара та євро свідчить про те, що українська гривня міцнішає. Але якщо раніше це свідчило про зниження цін на більшу кількість продуктів. Але цього року сподіватися на зниження цін. Про це розповів Сергій Фурса в ефірі ранкового шоу “Сніданок з 1+1”.

Новий курс валют

“Можна сказати, що дешевшати нічого не буде. Інфляція цього року буде менша, ніж минулого, але все одно вона буде досить велика” – розповів Сергій.

Наприклад, останні 3 місяці ми помітили значний ріст цін на яйця, молочні продукти, овочі, крупи, чай, каву, рибу, м’ясо. Тобто, на всі основні харчові продукти ціни виросли в рази. Але це стосувалося зростання долара, а тепер він знизився, та яйця й інші продукти дешевшати не будуть.

Нові ціни на продукти

Щоправда, ціна на молочні продукти, курятину та яйця може лише встановитися остаточно та деякий час не коливатися. Але меншати ціна  точно не буде. З овочами та фруктами, які вважаються сезонними ситуація буде трохи гіршою, оскільки навесні огірки, молода капуста, картопля, помідори, зелень – це все є дорогим з року в рік. Тому ціни на овочі будуть високими. А от в другій половині весни ажіотаж спаде і ціни можливо стануть трохи нижчими.

Зміна цін на продукти

Тобто, якщо раніше коливання цін залежало від курсу валют, тепер вони жодним чином не означають те, що ціна може зменшитися. Тож, за словами експерта спочатку має закінчитися війна, а вже потім можна буде думати про стабілізацію цін на продукти та інші необхідні речі для нормального, повноцінного життя.

Схожі статті

Великоднє диво – на світ прийшло троє українських янголят: у Києві молода мама народила трійню

У передвеликодні дні трапляються справжні дива - в одному з київських перинатальних центрів на світ з'явилися троє маленьких янголят. Це вже не перший випадок у цьому пологовому будинку.

Забуті українські імена: чи варто називати ними своїх дітей і повертати ці слова у буденність

Забуті українські імена є ключем до розуміння нашої культури, традицій і зв'язку поколінь. Вони можуть стати справжнім натхненням для сучасності, дарувати новизну та унікальність українського слова.

Казали одне, по факту – інше: чи буде переведення годинників в Україні у 2025 році

З настанням березня 2025 року стала актуальною тема переведення годинників. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відміну переходу на літній час. Тож, переводимо чи ні?

Вийти на пенсію у 60 років: як набрати потрібний стаж і отримати нарахування від держави

Вийти на пенсію у 60 років можна й реально, але потрібен відповідний стаж. Де його взяти, що і як для цього слід робити, якщо років суттєво не вистачає. Усе в матеріалі нижче.

Найкращі місця для відпочинку в січні: ТОП-6 вдалих способів, як і де можна провести відпустку

Провести свою відпустку можна гарно та чудово навіть в Україні. Туроператори розповіли, куди саме можна поїхати в січні, щоб провести незабутню відпустку, без закордону!

За скільки метрів від сусідського паркана саджають дерева: для кущів і дерев відстань – різна

Мирне співіснування сусідів може бути перерване через кущі та дерева. За скільки метрів від паркану їх саджають, щоб відносини із сусідами залишились доброзичливими? "Сенсація" розповідає подробиці.