Чим замінити шкідливі продукти: корисні і смачні аналоги

Чим замінити майонез, макарони, цукор та інші смачні, але шкідливі продукти? Ці продукти не менш приємні на смак, але набагато корисніші.

Хто з нас не полюбляє шоколадки чи калорійні, але такі смачні салатики з майонезом? Однак замість калорійних і шкідливих продуктів можна вживати їхні не менш смачні, але корисні аналоги. Якщо ви дбаєте про своє здоров’я і фігуру, то саме час це зробити.

Йогурт із добавками замінити на білий

Йогурт із магазину з фруктами досить смачний, але він містить цукор, ароматизатори та інші домішки. Варто замінити його на натуральний білий, а потім вже на свій смак можна додати улюблені фрукти чи ягоди, або ж мед, пластівці чи насіння чіа.

Білий хліб – на цільнозерновий

Білий хліб – досить калорійний продукт. А ось цільнозерновий, хоч і має приблизно таку саму кількість калорій, однак містить набагато більше клітковини, білка, вітамінів.

Деякі дієтологи вважають, що такий хліб навіть допомагає спалювати зайві калорії.

Замість макарон – паста з твердих сортів пшениці

Макарони небажано вживати людям, які хочуть схуднути. А ось паста або спагетті з твердих сортів пшениці – набагато кращий варіант для фігури.

Паста містить корисні складні вуглеводи, які прекрасно забезпечують організм енергією.

Також вона багата на вітамін Е, вітаміни групи В, залізо, калій, фосфор.

Паста

Маргарин замінити на вершкове масло

Маргарин дешевший, ніж вершкове масло, але це не означає, що його можна спокійно їсти з хлібом.

Маргарин має в своєму складі шкідливі трансжири, що викликають ожиріння, закупорюють судини, та спричиняють серцево-судинні захворювання.

Масло досить калорійний продукт, але 10-15 грамів хорошого вершкового масла на день не зашкодять.

Цукор – на мед або стевію

Можна заміняти цукор на значно корисніші природні підсоложувачі – мед або екстракт стевії.

Відомо, що значне споживання цукру погіршує імунінет, стимулює ріст рівня цукру в крові та призводить до збоїв у роботі органів та систем організму.

Мед

Молочний шоколад – на чорний

Темний шоколад містить набагато менше цукру і жиру, ніж молочний. Кількість какао при цьому в ньому часом дорівнює 70-80%.

Тож чорний шоколад є прекрасною профілактикою онкологічних захворювань, серцево-судинних хвороб та навіть сповільнює старіння.

Майонез – на корисні заправки

Майонез – дуже жирний і калорійний продукт. Однак за бажання йому можна знайти корисну заміну – наприклад, до салату чудово підійде оливкова олія, натуральний йогурт чи інші заправки.

 

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.