Рецепт манника є своєрідною стравою радянської кухні, що використовується як десерт, для приготування якого знадобиться не борошно, а манна крупа.
Крім звареної рідкої каші з манної крупи до тіста додають сметану або кефір, олію, яйця, розпушувач, ванілін, корицю. Після замішування тіста його на якийсь час залишають, щоб манна крупа набухла.
Приготовлені коржі розрізають на окремі шари, поливають їх варенням, повидлом, кремом чи джемом. Верхній шар при бажанні можна прикрасити подрібненими горіхами.
За старих часів господині готували різні види манників: молочні, фруктові, ягідні (переважно смородинові та журавлинні), кавові, шоколадні.
Інгредієнти
- Сметана 20% – 500 мілілітрів
- Манна крупа – 200 грамів
- Цукор – 200 грамів
- Курячі яйця – 3 штуки
- Харчова сода – 1 чайна ложка
- Ванілін – щіпка
- Сіль – дрібка
Рецепт приготування манника
Для початку необхідно зварити манну крупу. У даному випадку співвідношення води та крупи буде один до одного. Доводимо до готовності та залишаємо трохи охолодитися.
Після цього вносимо до звареної манки курячі яйця, сметану, цукор, ванілін, сіль та соду. Гасити соду не потрібно, так як у нас в рецепті є кисломолочний продукт. Усе добре перемішуємо.
Після цього залишаємо тісто приблизно на півгодини. Форму для випікання заздалегідь готуємо, застилаючи її пергаментом або ж змащуючи рослинною олією. Виливаємо тісто та ставимо випікатися у попередньо розігріту духовку. Випікаємо приблизно 40-50 хвилин. Готовність перевіряємо зубочисткою.
Готовий пиріг можна подавати одразу, або ж розрізати його та перемазати кремом. Таким чином виріб може претендувати на те, щоб стати тортом.
Не забувайте, що такі коржі ви можете готувати саме для того, щоб в майбутньому вони послужили для формування торту. Зокрема до тіста можна додавати какао, і тоді смак стане насиченим та шоколадним. Окрім цього ви можете вносити горіхи, родзинки, сушені фрукти або навіть свіжі шматочки ягід.