Еверест. Гора, що не пробачає помилок

Одна з найвищих і найнебезпечніших гір на планеті розташована на кордоні Китаю і Непалу.

У гори є кілька назв, але найвідоміше – Еверест.

Висота гори – 8 848 м, через що її називають легендарним 8-тисячником або вершиною світу.

Першими підкорювачами Евересту, що ступили на його вершину стали шерпа Наргія Тенцінг і новозеландець Едмунд Гілларі. Після них почалася епоха підкорення легендарного 8-тисячника.

Про Еверест часто говорять, що ця гора не пробачає помилок і неповаги. А ще про Джомолунгму говорять, що це гора смерті. На певній висоті починається, так звана, зона снігів. Вона найнебезпечніша на шляху до вершини. Під покровом снігу може бути лід або взагалі розколина. Також на Евересті часто змінюється погода і сходять лавини. Але це не спиняє альпіністів на шляху до їхньої мети-мрії.

Еверест
Еверест

Окрім погоди, гора несе в собі небезпеку гірської хвороби. В такому стані у людини часто і різко змінюється настрій, підвищується температура, збивається дихання і притуплюються відчуття.

В такому стані людина не розраховує сили і може загинути. Тому при перших ознаках гірської хвороби треба спуститися нижче і не планувати сходження. Інакше все закінчиться смертю.

У гори Евересту з групою альпіністів йдуть шерпи, незмінні провідники до вершини і особливий народ Непалу. Вони розробляють маршрут, ставлять і розбирають базові табори.

Багато шерпів піднімалися на Еверест близько 20 разів.

Сходження на Еверест

Жоден підйом на Джомолунгму не відбувається без спеціального спорядження, одягу і кисневих балонів.

Альпініст, що піднімається на Еверест
Альпініст, що піднімається на Еверест

Кисневі балони необхідні через розріджений кисень на висоті. Таким повітрям не те що важко, неможливо дихати. Єдині, хто піднімається на гору без спеціального спорядження і кисневих балонів – шерпи. Але їхній організм пристосований до таких умов життя на висоті.

Еверест у фільмах

Про Еверест і його підкорення знімали багато документальних і художніх фільмів. Один з найвідоміших так і називається «Еверест». У фільмі показано як відбувається сходження і наслідки, до яких призводить самовпевненість і самодіяльність. Крім того, фільм заснований на реальних подіях і розповідає про реальну групу альпіністів. Від цього стає ще страшніше.

Кадр з фільму "Еверест"
Кадр з фільму “Еверест”

На вершині світу побував і відомий український мандрівник, автор і ведучий проекту «Світ навиворіт» Дмитро Комаров.

Дмитро Комаров на вершині
Дмитро Комаров на вершині

 

Схожі статті

Справжня Рапунцель: українка встановила рекорд з найдовшого волосся у світі та розповіла, як доглядає за ним

Українка ніколи не відрізала своє волосся та дуже пишається своїм досягненням. Вона вважає, що це її родзинка, яка може надихати інших жінок.

Британка понад 2 тисяч разів зателефонувала до екстрених служб: що сталося і чим закінчилася ця історія

Іноді люди зловживають своїми можливостями. Зазвичай, це більш властиво для осіб, які мають владу - депутатів чи олігархів. Проте, дивні випадки трапляються не тільки з ними.

Зустрілися після 13 років розлуки: жінка побачила відео з безхатьком та впізнала у ньому свого брата

Іноді долю можуть вирішити декілька секунд. Випадкова зустріч чи збіг непередбачуваних обставин. Але цього разу вирішальним у долі родини став TikTok.

Босі мільйонери: подружня пара віддала людям 24 мільйони доларів, особисті речі та пішла жити до монастиря

Для когось щастя в грошах, а хтось може відмовитися від усього заради духовності. Після такого щедрого жесту, пара вимушена буде покладатися на доброту інших людей.

Чим жила найстарша жінка в історії: їздила на велосипеді до 100 років та бачила будівництво Ейфелевої вежі

Жінка з Франції прожила не тільки довге, а й дуже цікаве життя. Чим займалася, чим захоплювалася та багато іншого читайте у матеріалі порталу Сенсація.

Важить всього 10 кілограмів, а зріст менше метра: як склалося життя найнижчої жінки світу Джіоті Амге?

Одне можна сказати напевно, з її здатністю робити все з сонячним оптимізмом і незламною рішучістю, ніхто не повинен сумніватися в її амбіціях.