У світі є не лише найбільші і найменші люди, а й найбільші і найменші книжки.
Думаєте у світі існує всього одна найбільша і одна найменша книжка? А от і ні. Книг з такими титулами кілька.
До переліку найбільших книг увійшли:
1. «Збірник висловлювань відомих людей» розміром 380 × 350 см.
2. «Суперкнига», видана у Денвері (США) з розмірами 274 × 307 см і вагою 252,6 кг.
3. «Wikipedia», книга Інтернету, яка постійно доповнюється. Якщо спробувати її роздрукувати, вийде книга на 5000 сторінок.
4. «Гігантська візуальна одісея по королівству Бутан», розмір сторінок якої складає 152 × 213 см.
Окрім цих, статус найбільшої книги отримала «Найбільша у світі книга для малят», видана у 2004 році у Росії. Розміри цієї книги-гіганта становлять 6 × 3 м., а вага сягає 492 кг.
Ще один рекордсмен серед найбільших книг називається «Біблія Диявола». Чому саме така назва точно ніхто не знає. Але існує легенда, за якою автором книги є чернець. Його замкнули у келії за порушення принципів монахів. Натомість він пообіцяв, що за 1 ніч напише найбільший у світі рукопис. Збагнувши, що не встигне виконати обіцянку, чернець звернувся по допомогу до диявола і зміг написати книгу в обіцяний термін. Ймовірно, на знак подяки чернець і назвав книгу «Біблія Диявола».
Серед найменших книг теж не один рекордсмен.
Однією з найвідоміших найменших книг є «Кобзар» Тараса Шевченка. Її створив майстер мініатюр Микола Сядристий. У книзі 12 сторінок і вона займає площу 0,6 кв. мм. Книга настільки маленька, що перегортати сторінки можна лише загостреною людською волосиною.
Другою найменшою книгою у світі визнана дитяча книжка «Старий король Коул», видана у Шотландії. Книга настільки маленька, що її сторінки можна перегортати голкою.
Третьою найменшою книгою стала копія «Нового Заповіту». Зрозуміти що це за книга, а тим паче прочитати її, можна лише при 600-кратному збільшенні.
Світу є ще чим нас дивувати.