18.03.2025 22:31

Як допомогти полуниці та суниці відновитися після зими: коли почати і що робити – ще не пізно

Ці прості кроки допоможуть вашій полуниці та садовому суниці активно піти на зріст навесні і добре плодоносити протягом усього літнього сезону. Як допомогти рослинам швидко відновитись після зими?
Наталя Наливайко

Багато дачників зараз звертаються з питаннями щодо відновлення полуничних та суничних грядок після зимової сплячки. Адже навіть після м’яких холодів деякі кущі не прокидаються. Чи можна допомогти їм прийти до тями?

Отже, перші роботи на полуничних та суничних грядках у деяких регіонах розпочинаються вже в середині березня. У першу чергу необхідно прибрати укриття, очистити кущики від торішньої мульчі та сухого листя і лише потім оглянути рослини та оцінити їх стан після зими.

Якщо на кущах збереглися серцевинки розеток та зелені листочки, то зимівля пройшла вдало. Якщо рослини повністю сухі, то вони потребують невідкладної допомоги.

Як визначити, що кущ пропав?

  • Насамперед це відсутність зелених листочків і розеток.
  • Відсутність молодих відгалужень, а також чорний чи коричневий колір коріння.

Однак, якщо трапляються коріння білого відтінку, то кущ має ще шанс на відновлення.

  • Після очищення грядки від торішньої мульчі і листя, необхідно обрізати все старе листя і непотрібні вусики на всіх полуничних і полуничних кущах.
  • Всі загиблі рослини вже не піддаються реанімації, тому їх необхідно викопати та викинути подалі від грядки.
  • Якщо ви помітили оголене коріння, то їх необхідно присипати землею.
  • Далі необхідно обережно розпушити грядку.
  • На місці зниклих кущиків підсідають нові рослини.

Зазначимо, що розпочинати роботи з відновлення полуниці та суниці необхідно за температури грунту від 10 до 13 градусів. Спочатку грядку зволожують у кілька етапів. Після того, як коренева система насочилася водою, грядку слід накрити спанбондом. Перед цим можна замульчувати кущі зрілим компостом чи перегноєм.

Наталя Наливайко