1 ложка і ваша полуниця в надійних руках: ця підживка подарує ягоди розміром з кулак

Підживлення полуниці є супер важливим етапом, адже дана процедура забезпечує те, яким буде ваш врожай і наскільки гарними, солодкими і великими будуть ягоди.

Полуниця, як і всі інші культури, потребує правильного та регулярного підживлення, так як вона росте на одному місці кілька років і втрачає багато поживних речовин із ґрунту. Протягом вегетаційного періоду рекомендується проводити три підживлення – восени, навесні та влітку. Найважливішим є саме весняне підживлення, адже тоді рослина готується до активного росту, цвітіння та формування завʼязі. У цей період слід застосовувати добрива, які будуть стимулювати ріст рослини, йдеться про азотні.

У сонячну погоду підживлення необхідно проводити рано вранці або пізно ввечері. Слід взяти до уваги і вік рослини. Якщо рослина молода і висаджена в перший рік, то підгодівля не потрібна, а вже з другого року можна розпочати регулярне підживлення.

Садівники розповіли, чим підживити полуницю навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити полуницю навесні 2025

На другий рік полуницю можна підгодовувати як органічними, так і мінеральними добривами, а на третій мінеральними. Потім їх краще чергувати, щоб підтримувати баланс поживних речовин. Крім азотних добрив на початку весни, можна пустити в хід і фосфорні та калійні, які зміцнюють кореневу систему.

Для приготування азотного добрива вам знадобиться курячий послід або коровʼяк. Необхідно розвести курячий послід у воді та настояти протягом чотирьох днів, а потім поливати. Інший спосіб передбачає змішати одну столову ложку сульфату амонію, два стакани коров’яку у десяті літрах води, поливати кущі слід ось як – один літр на кожен кущ.

Садівники розповіли, чим підживити полуницю навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити полуницю навесні 2025

Навесні перед цвітінням, полуницю можна підживлювати розчином борної кислоти. Розчиніть чайну ложку борної кислоти в десяти літрах води та додайте 30 крапель йоду і одну склянку попелу.

У період цвітіння садівники використовують йод. Для цього вони розводять десять крапель йоду в десяти літрах води та обприскують кущі до появи квіток. Таку процедуру варто повторювати кожні десять днів протягом літа.

Також часто застосовують хліб для підживлення. Його замочують у теплій воді на тиждень, а потім розчиняють у воді перед подивом рослини. Під час плодоношення ідеальним добривом є розчин коровʼяку, який слід настояти протягом трьох днів.

Схожі статті

Не розсада, а міцненькі дубки: поливаємо перці цим еліксиром і через 3 дні “вау” результат

Цей домашній еліксир зробить диво з вашою розсадою перців. Не потрібно бігти у магазин й купувати дорогі добрива. Усе, що треба, є вдома у вас під руками!

Саме час це зробити, бо буде пізно: завжди саджаю ці 5 квітів у березні – цвітуть і пахнуть

Квітникарі з усіх сил вже готові починати висівати рослини на ділянці, які зроблять їхній сад в сто разів привабливішим - ці 5 квітів вже готові до вирощування, тому дійте.

Довго чекати сходи не доведеться: як швидко виростити петрушку — сусіди і кліпнути не встигнуть

Часто петрушку доводиться чекати доволі довго. Але насправді її можна виростити набагато швидше. Що для цього зробити? Відповіді в нашому матеріалі.

Врожай обох у вас в кишені: ці сусіди біля моркви збільшать ваш врожай втричі в 2025-му

Іноді рослини висаджені поруч можуть негативно вплинути на майбутній врожай і є кілька причин, чому так стається - що вирощувати біля моркви і що не можна?

Прискаємо це на листя і бур’яни розсипаються в пил за 7 днів: найкращий засіб

Бур'яни можуть стати справжнім викликом для будь-якої господині, тому дієві засоби їх обробки завжди на вагу золота. Як попрощатися з ними назавжди?

Найтемніші куточки – це для них рай: 7 тіньолюбних рослин, які стануть прикрасою вашого саду

Деякі декоративні рослини чудово ростуть і розвиваються в тіні. Вони зроблять привабливою затінену ділянку у вашому садочку. Розповідаємо, які рослини підходять для посадки в тінистій частині саду.