5 простих кроків до багатого врожаю суниці: навіть на маленькій грядці зберете кілька відер

Ці прості 5 кроків допоможуть значно збільшити врожайність суниці. Навіть на маленькій грядці можна буде збирати її відрами, причому кілька разів за сезон.

Садова суниця займає одне з перших місць за популярністю у дачників, тому навіть на маленькій ділянці вони намагаються виділити їй хоча б невелику грядку, сподіваючись зібрати непоганий урожай. Сьогодні можна знайти багато порад про те, як збільшити плодоношення суниці. Серед цих рекомендацій можна легко заплутатися, але знаючи особливості культури, можна виділити основні агротехнічні прийоми, наслідуючи які можна отримати гарантований високий урожай. Навіть на невеликому клаптику землі.

5 простих кроків до багатого врожаю суниці
5 простих кроків до багатого врожаю суниці

Що входить в основні прийоми догляду за садовою суницею?

  • Весняне обрізування кущів
  • Полив
  • Мульчування ґрунту
  • Підживлення
  • Стимуляція зростання

Всі ці агротехніки допоможуть значно підвищити врожайність цієї улюбленої культури.

1. Весняне обрізування кущів суниці та прибирання ділянки

Насамперед необхідно підготувати грядку із суницею до сезону – очистити граблями від сміття, що накопичилося за осінь і зиму. Трохи пізніше зробити обрізання. При цьому поспішати не треба. Краще дочекатися стійкої теплої погоди і вже тоді розпочати обрізання робіт. Через пару днів після обрізки суниці при необхідності (наприклад, коли підсох верхній шар ґрунту) потрібно обов’язково полити.

5 простих кроків до багатого врожаю суниці
5 простих кроків до багатого врожаю суниці

2. Полив суниці

Суниця – вологолюбна культура, для формування врожаю їй постійно необхідна волога. Звичайний спосіб поливу проводять 1-2 рази на тиждень.

3. Мульчування суниці

Дуже важливо, щоб мульча була дрібна, якісна і лягла шаром не менше 5-7 см. Протягом літа її шар не повинен зменшуватися. Найкраще використовувати напівперепрілі солому і тирсу, нарізку сидерата.

4. Підживлення суниці

Суниця має велику чуйність на додаткове харчування у вигляді добрив, тому головне її не перегодувати.

5 простих кроків до багатого врожаю суниці
5 простих кроків до багатого врожаю суниці

5. Стимуляція

Для стимуляції росту, розвитку, цвітіння, плодоутворення деякі городники використовують спеціальні речовини, які прискорюють процес дозрівання плодів, збільшують вміст вітамінів та цукрів, але це не обов’язково. Достатньо і перших 4 пунктів.

Схожі статті

Я їх саджаю і без врожаю не лишаюсь: ці 3 сорти часнику мої фаворити – зубчики як на підбір

Часник є майже незамінним продуктом на кухні, адже він додає яскраву нотку у будь-яку страву, тому все більше дачників вдаються до його вирощування в себе на ділянці - які сорти обрати?

У березні 2025 кладемо на грядки цей продукт із кухні: ґрунт стає пухким ще до посіву

Основою для здоров'я всіх рослин у вашому городі — це здоров'я землі, а також його фізичні властивості. Зокрема, ґрунт має бути рихлим, і ми розповімо, як цього досягти.

Домашнє просочення для деревини: простий розчин вбереже дерево від гниття і деформації

Людство ще не придумали кращого матеріалу для оздоблення домівки, ніж дерево. Воно екологічне, міцне та стійке. Але за ним необхідно правильно доглядати.

Не відходи, а золото: внесіть 2 столових ложки цього продукту і ахнете від результату

Інколи те, що ми маємо намір викинути в сміття насправді — справжній скарб, який можна використати абсолютно іншим чином. За цей подарунок земля вам буде вдячна.

Як приготувати компост всього за пару місяців: 2 грубі помилки, які повторює 90% дачників

Найпоширеніші помилки при формуванні компосту, які зазвичай роблять 90% початківців і навіть досвідчених дачників. Як прискорити дозрівання добрива та нічого не зіпсувати?

Як повернути газону ідеальний вигляд? Маловідомий, але найефективніший прийом від кульбаб

Здається, зробили все правильно, а на газоні все більше і більше з'являються бур'яни та кульбаби. Як раз і назавжди закрити це питання? Відповідаємо в нашому матеріалі.