23.03.2025 16:55

Які сидерати можна сіяти протягом усього сезону 2025: настав час починати – вибирайте найкращі

Сидерати – популярне зелене добриво, яке допомагає підвищити родючість ґрунту. В товщу землі занурюють зелену масу рослин, які під час розвитку насичують землю органічними речовинами.
Вікторія Бородіна

Сидерати – рослини, які висаджують на грядочки як добрива. Зелена підживка для городніх рослин використовується багатьма виробниками сільськогосподарскої продукції.

Сидерати ефективно справляються із завданням по підвищенню родючості ґрунту. Зелена маса рослин занурюється в товщу землі і в подальшому насичує її усіма необхідними поживними та мінеральними речовинами.

Останніми роками сидерація користується все більшим попитом. В Україні популярною стає мода на екологічне землеробство. Посів сидератів сприятиме якісному розрихленню ґрунту, насичуватиме його поживними речовинами.

В якості сидератів для домашньої грядки можна використовувати відомі багатьом городникам рослини. До них належать хрестоцвітні культури, а саме – ріпак, гірчиця, суріпиця та олійна редька.

Які сидерати посіяти на городі в 2025 році: гречиха

Підходять для сидерації грядок і різноманітні бобові культури. Посійте на ділянці конюшину, горох, люцерну, сою чи люпин – і вони забезпечать культурні рослини усіма речовинами, які необхідні для росту та розвитку.

Зернові культури – ще один гарний варіант сидератів для городу. Можете посіяти на ділянці овес, жито, гречку, просо, пшеницю та сорго – і врожайність овочевих культур завдяки їм підвищиться в кілька разів.

Використовувати в якості сидератів можна також і однорічні бур’яни. Закладати їх у землю бажано до того, як на них почне дозрівати насіння.

Які сидерати посіяти на городі в 2025 році: горох

Зелені добрива допомагають знижувати лужність ґрунту. Відбувається цей процес завдяки природному утворенню оцтової та гумінової кислоти.

Корисні речовини із сидератних культур стають доступними для інших городніх рослин. Відразу після закладення рослини в товщу землі відбувається різке підвищення ґрунтових мікророганізмів. Вони сприятимуть швидкому розкладанню рослинного матеріалу.

В деяких видах сидератаів коренева система проникає глибоко в землю, і тим самим виносить на поверхню багато корисних речовин.  А ще зелені добрива здатні пригнічувати ріст бур’янів. Такі властивості мають гречка та зернобобові культури.

Вікторія Бородіна