Ці 5 сидератів здатні замінити гній: навіть найбідніший ґрунт стане родючим чорноземом

Якщо земля на вашій присадибній ділянці сильно виснажена, а під рукою немає компосту або гною – замінити їх можливо сидератами. Це – особливі рослини, які насичуватимуть ґрунт корисними речовинами.

Правильне і вчасне підживлення городини допоможе збирати якісний і великий врожай з ділянки. Часто дачники використовують як добриво гній, перепрілий навоз чи компост. Проте існує й інший варіант – посіяти сидерати.

Сидерати – це особливі зелені рослини, які здатні оздоровити ґрунт на городі. Вони не тільки відновлюють землю, а ще й наділяють її особливими властивостями. Вони захистять землю від бур’янів та сильного вітру, збагатять її корисними речовинами. Коли ж сидерати виконали свою функцію – їх зрізають та використовують як мульчу чи добриво для грядок.

Які ж сидерати по своїм властивостям здатні замінити гній? Ми зібрали добірку з 5 найбільш розповсюджених рослин.

Бобові (горох, квасоля)

Найкращі сидерати, які здатні замінити гній: горох
Найкращі сидерати, які здатні замінити гній: горох

Бобові сидерати на грядці – найкращий варіант для насичення ґрунту азотом. на корінцях цих рослин є бульбочки,  які поглинатимуть азот із навколишнього середовища. В результаті життєдіяльності рослин цей компонент перетворюється на легкозасвоювані сполуки, які будуть ідеальним підживленням для розсади і рослин.

Фацелія

Фацелія ідеально підходить для гуміфікації ґрунту. Ця культура росте швидко і формує на ділянці килимок із зелених хвилястих листочків. Завдяки цьому можна призупинити ріст бур’янів та утримувати вологу в товщі ґрунту. Фацелія оздоровлює ґрунт та запобігає розвитку хвороб рослин.

Після перегнивання корисні речовини рослини легко проникають в ґрунт. Щільний шар листя фацелії захищатиме землю від відування та вимивання водою родючого верхнього ґрунту.

Гірчиця

Сіяти гірчицю як сидерат рекомендується в осінній період. Однорічна культура стане чудовим зеленим добривом перед посівом основних культур на городі. Вона захищатиме ґрунт від вимивання. Гірчиця стане цінним добривом та добре розпушуватиме ґрунт. Зелене добриво збагатить його органікою та гумусом, а ще буде ефективно боротися із бур’янами.

Люпин

Люпин – примхлива рослина, яку використовують для збагачення ґрунту корисними речовинами та захищатиме її від бур’янів. Найкращий результат він продемонструє в кислих, легких та добре зволожених ґрунтах.

Люпин накопичуватиме в товщі землі велику кількість фосфору, азоту, калію та кальцію.

Конюшина

Найкращі сидерати, які здатні замінити гній: конюшина
Найкращі сидерати, які здатні замінити гній: конюшина

Конюшина – багаторічний сидерат. Рослина стане чудовим джерелом для поповнення азоту в грунті. Коріння лугової конюшини захищатимуть землю від водної та повітряної ерозії. Ця культура вологолюбна, але застою води вона не любить. Найкращий варіант для посіву такого сидерату – це  суглинні та слабокислі ґрунти.

Часто сидерат з конюшини використовують для збагачення землі в саду. Сильні морози їй не страшні і навесні кущики рослини зазеленіють знову.

Схожі статті

Щавель саджаю і врожай маю: як і коли потрібно садити цю зелень – смачна й соковита

Щавель дуже легко вирощувати на ділянці, адже він не потребує особливих умов для вирощування, але дає багатий і смачний врожай. Коли, як і де його висаджувати?

6 рослин, які процвітають на глинистому ґрунті: поради для українських садівників

Садовий ґрунт буває різних типів і кожен із них – зі своїми особливостями. Глинисту землю можна впізнати за структурою та виглядом. Розповідаємо, які рослини можна висаджувати в глинистому ґрунті.

Хтось друг, а хтось ворог: які плодові дерева не можна садити одне біля одного – мінус врожай

Деякі садівники дотримуються думки, що плодові дерева ідеально розвиваються в парах, але насправді не зовсім так - які рослини не можна вирощувати біля одне одного?

З року в рік саджаю тільки ці: сорти цибулі, які перевершать ваші очікування – чемпіони 2025

Важливо правильно підібрати сорт рослини перед посадкою, щоб всі прикладені зусилля в догляді не були марними - яку цибулю посадити на грядці вже навесні?

Картопляні очистки – справжнє золото для грядки: 2 способи їх застосування на городі

Якщо у вас залишилось багато картопляного лушпиння – не поспішайте його викидати. Адже воно може стати справжнім "золотом" для грядки. Розповідаємо, як його правильно використати.

Баклажани у відрах – а це як? Вирощую так вже 5 років – до 10 кг з відра маю. Розповідаю

Баклажани прекрасно смакують в салатах і консерваціях, тому все більше людей вдається до їх вирощування в себе на городі - пропонуємо цікавий метод для посадки цієї культури.