28.03.2025 00:00

300 г на 6 л води і гнилих яблук більше не побачите: плоди великі, блискучі та ідеально чисті

Якщо яблука постійно гниють, можливо варто подумати про цей метод, який колись активно використовували наші бабусі та дідусі. Результат – ідеальні плоди.
Софія Самосадкіна

З однієї сторони яблуні можуть давати рясні врожаї навіть у непідходящих умовах. Що би не відбувалося: ці плодові дерева завжди винагороджують своїх господарів навіть за мінімальний догляд. Але часто городники хочуть все ж таки отримати не просто врожай, а якісний врожай, без гнилі та хробаків.

Як правильно обробити яблуню від гнилі

Садівники розповіли, чим підживити яблуню в березні для гарного врожаюСадівники розповіли, чим підживити яблуню в березні для гарного врожаю
Дачники розповіли, як правильно обробити яблуню від гнилі

Що у такому випадку можна зробити? Не дарма мідний купорос досить популярний навіть зараз. І ми рекомендуємо у цій непростій задачі звернутися саме до даного способу.

Для якісної обробки вам знадобиться всього 300 г. Відміряємо необхідну кількість мідного купоросу, беремо 1 літр теплої води і 5 літрів холодної води. Обов’язково знадобиться пульверизатор. Якісно помийте його, адже всередині можуть бути залишки від попередніх препаратів.

Мідний купорос спочатку розчиняється у літрі теплої води, а потім до розчину додається 5 л холодної. Нам необхідно отримати абсолютно однорідний препарат.

Даним розчином обробляємо дерева декілька разів на сезон з інтервалом приблизно у 2 тижні. Пам’ятайте про те, що обробку необхідно проводити або вранці, або ввечері. Не можна, щоб у цей час на поверхню дерева потрапляло пряме сонячне проміння, інакше не обійтися без опіків.

Також обов’язково подбайте про свій захист. Працювати змінним купоросом необхідно максимально обережно, як із будь-якими іншими препаратами. Одягайте респіратор, захищайте руки гумовими рукавицями. Якщо препарат потрапив у дихальні шляхи, обов’язково промийте ніс та рот.

Для підвищення ефективності також можна використовувати амінокислоти, які як правило добре закріплюють препарат на поверхні рослини і не дають дощам та росі швидко видалити його.

Софія Самосадкіна