07.04.2025 18:31

Якщо не хочете втратити врожай: без цієї простої дії полуниця не прокинеться – коли почати

Навіть досвідчені городники забувають про цю дуже важливу процедуру, яку обов'язково необхідно зробити навесні, щоб полуниця прокинулася і принесла щедрий урожай.
Наталя Наливайко

Якщо ви хочете, щоб полуниця щороку радувала рясним урожаєм, не варто забувати про її догляд. Особливо важливо приділити увагу рослинам на початку сезону, коли вона тільки починає прокидатися після зими.

Отже, досвідчені городники знають, що перші роботи на полуничних грядках розпочинаються в середині березня, коли сходить останній сніг. У цей період необхідно зняти укриття, очистити грядку від сміття та торішньої мульчі та провести ретельний огляд усіх кущів. Напевно, ви виявите рослини, які не пережили зиму. Після прибирання ті кущі, які змерзли, необхідно викопати та викинути якомога далі від городу. На їх місці потім можна посадити нові рослини, а поки що необхідно допомогти відновитися решті.

Секрет солодкої та дуже крупної полуниці

Починати роботу можна лише після того, як ґрунт прогріється до +12 градусів. Насамперед необхідно зробити процедуру, яка допоможе кореневій системі. Для цього грядку необхідно зволожити. Зазвичай її поливають у кілька заходів. Після цього слід накрити кущі полуниці спанбондом. Однак перед тим необхідно встановити невисокі дуги, на які закріплюватиметься матеріал із полімеру. Також рекомендується замульчувати полуницю дозрілим компостом, який не тільки захистить коріння від несподіваних заморозків, а й насичувати рослини поживними речовинами. Таким чином ви забезпечуєте кущам комфортні умови – захист від опіків сонячних променів, а також активному нарощуванню молодого листя.

Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення

Трохи пізніше полуницю необхідно підживити, але краще це зробити, коли кущі трохи зміцніють і відновляться.

Зазначимо, що заходи, які були проведені з полуницею напровесні відіграють дуже важливу роль і є основою майбутнього щедрого врожаю, тому не ігноруйте їх.

Наталя Наливайко

Нові статті