2 стакани і готово! Ця “підживка” для полуниці побила всі рекорди – ягоди розміром з кулак

Полуницю потрібно підживлювати протягом сезону, щоб вона подарувала вам рясний і смачний врожай - яка підгодівля є найефективнішою і коли її проводити?

Садівники з великим досвідом знають, що полуницю слід підживлювати тричі протягом вегетаційного періоду, а сама восени, навесні та влітку. Річ у тім, що рослина вирощується на одному місці кілька років поспіль, тому їй потрібне додаткове підживлення, щоб вона гарно плодоносила.

Підживлення покращує розвиток кореневої системи. Для того, щоб проводити підживку, потрібно звертати увагу на погодні умови та час доби. У сонячні дні найкраще проводити процедуру зранку або ввечері. Протягом першого року не потрібно вносити добрива, якщо ви використовували золу під час посадки.

Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці
Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці

Протягом другого року полуницю можна підгодовувати як мінеральними, так і органічними добривами. На третій рік краще надавати перевагу лише мінеральним добривам, а також можна чергувати органічні й мінеральні.

Навесні важливо використовувати азот, адже він сприяє активному росту рослин. Для цього ідеально підійде курячий послід. Необхідно розвести його у воді та дати настоятись протягом 24 годин. Також можна застосувати суміш із двох стаканів коров’яку, одної столової ложки сульфату амонію та десяти літрів води. На один кущ полуниці вистачить літр добрива.

Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці
Садівники розсекретили найкраще підживлення для полуниці

До появи перших квіточок навесні полуницю рекомендується підживлювати розчином борної кислоти. Для цього слід додати чайну ложку борної кислоти, 30 крапель йоду та одну склянку деревного попелу й розчинити в десяти літрах води. До цвітіння, рослину слід підгодувати розчином йоду – 10 його крапель розчинити в 10 літрах води. Впродовж літа дану процедуру проводять з інтервалом в десять днів.

Під час цвітіння рослині потрібно надати калій. Можна розчинити чайну ложку калієвої селітри в десяти літрах води. Протягом плодоношення найкраще використовувати розчин коровʼяку, який слід настояти три дні. Також можна застосувати таку підгодівлю – дріжджі (200 г), тепла вода (пів літра) – слід дати настоятись даній суміші протягом двадцяти хвилин, а перед поливом додати девʼять літрів води.

Схожі статті

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.

Хіт продажів: ці сорти томатів просто лежать на ґрунті и все одно дають високий ранній урожай

Серед городників ці сорти томатів мають особливу популярність. Їх розкуповують найпершими. Чому ці помідори викликають такий ажіотаж не тільки у початківців, а й досвідчених дачників?